przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 grudnia 2017

Prezydent RP odznaczył pośmiertnie sędziego TK Henryka Ciocha

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał pośmiertnie Order Odrodzenia Polski sędziemu Trybunału Konstytucyjnego. Zmarły 20 grudnia tego roku

 

 

 

Henryk CIOCH

został uhonorowany

 

za wybitne zasługi w pracy

naukowo-dydaktycznej i działalności publicznej

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

W imieniu Prezydenta RP order przekazała rodzinie zmarłego minister Halina Szymańska, Szef KPRP podczas uroczystości pogrzebowych, jakie odbyły się w czwartek w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.

 

Zobacz także: List Prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. profesora Henryka Ciocha Minister Szymańska odczytała też list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do bliskich i przyjaciół śp. prof. Henryka Ciocha. „Był człowiekiem do głębi prawym, uczciwym i skromnym. Nie szukał własnej chwały, nie przypisywał sobie nienależnych zasług. Pracował dla Ojczyzny i rodaków najlepiej, jak umiał” – podkreślił Prezydent. 

 

Henryk Cioch urodził się 30 lipca 1951 r. w Lubaczowie. Był profesorem nauk prawnych, przez wiele lat wykładał na KUL. Zajmował się problematyką prawa cywilnego, spółdzielczego, fundacyjnego, stowarzyszeniowego i rzeczowego. W 2010 r. Prezydent Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. 

 

W grudniu 2015 r. prof. Cioch został wybrany przez Sejm na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Zmarł 20 grudnia 2017 roku w Warszawie. (BZ/PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.