Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 lutego 2018

„Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki”

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci Wystąpienie Prezydenta RP Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi - Dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym - mówił Prezydent RP Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką po spotkaniu Rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką po spotkaniu Rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką po spotkaniu Rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką po spotkaniu Rozmowy i wspólne zdjęcia z Parą Prezydencką po spotkaniu Andrzej Duda zaprosił goszczące w Pałacu Prezydenckim rodziny do biblioteki prezydenckiej Andrzej Duda zaprosił goszczące w Pałacu Prezydenckim rodziny do biblioteki prezydenckiej Andrzej Duda zaprosił goszczące w Pałacu Prezydenckim rodziny do biblioteki prezydenckiej Andrzej Duda zaprosił goszczące w Pałacu Prezydenckim rodziny do biblioteki prezydenckiej Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi

Dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym, w duchu służby. Jesteście Panie naszym największym dobrem narodowym – mówił Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z rodzinami wielodzietnymi.

 

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci. W uroczystości, która odbyła się w środę w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi - Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci,  dbają o dom, które troszczą się o to, aby tradycja była przechowywana, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie; dzięki którym Polska przetrwała 123 lata zaborów – podkreślał Prezydent, nawiązując do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

Dziękował zaproszonym paniom „za trud wychowania, troski, pamięci, miłości, za budowanie wspólnoty”. Szczególnie akcentował wartość wychowania patriotycznego w rodzinach.  

 

- Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! Ale jestem niezwykle wzruszony, że mogłem Dostojnym Paniom te odznaczenia wręczyć. I że mogę wypowiedzieć słowa podziękowania dla Was za to, że jesteście, że zawsze byłyście i za to, że dzięki Wam Polska trwa i będzie trwała – mówił Prezydent Andrzej Duda do zaproszonych pań i ich bliskich. (BZ)

 

 

 

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

 

odznaczone zostały za zasługi w wychowaniu dzieci w rodzinie wielodzietnej

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Krystyna ŁUKANOWSKA
Mama trzynaściorga dzieci. Wychowanie dzieci łączyła z pracą w gospodarstwie rolnym oraz aktywną działalnością w Kole Gospodyń Wiejskich.


Grażyna NELEC
Mama szesnaściorga dzieci. Mimo licznych obowiązków jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą, a przede wszystkim kochąjącą i oddaną mamą. Wraz z mężem stworzyła dużą, kochającą się rodzinę. Wychowuje dzieci w duchu wzajemnego szacunku oraz życzliwości dla innych.


 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Irena BYLICKA
Mama ośmiorga dzieci. Wychowując dzieci, pracując zawodowo działa jednocześnie w organizacjach społecznych m.in. w Katolickiej Organizacji Kobiet, Radzie ds. Kobiet przy Episkopacie Polski, współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+.

 

Bożena PIETRAS
Mama pięciorga dzieci. Pracuje społecznie na rzecz rodzin katolickich, organizatorka i aktywny członek Związku Dużych Rodzin 3+, założycielka i przewodnicząca Koła w Lublinie.


Maria SZKODZIŃSKA
Mama czternaściorga dzieci. Wraz z mężem wychowuje dzieci w duchu patriotyzmu i poszanowania dla tradycji.

 

Anna WARDAK
Mama dziesięciorga dzieci. Pracę społeczną na rzecz rodzin i edukacji łączy  z wychowaniem dzieci oraz pracą zawodową. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty poświęcone tematyce małżeńskiej i wychowawczej.

Poleć znajomemu