Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 2 października 2015

Odznaczenia dla zasłużonych pracowników ASP im. Jana Matejki w Krakowie

  |   Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zasłużonym pracownikom uczelni. Odznaczeni zostali:


za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Paweł  KARASZKIEWICZ
Marek KORDYACZNY 
Jacek SIWCZYŃSKI 
Mieczysław STEC 
 
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Bożena  GROBORZ
Sylwester MICHALCZEWSKI 
Andrzej  ŚMIAŁEK

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ


Stanisław JAKUBAS

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ


Lech POLCYN.

 

Minister Wojciech Kolarski odczytał również list od Prezydenta RP  Andrzeja Dudy skierowany do społeczności akademickiej.


,,Nie sposób przecenić Państwa artystycznego dorobku dziś i w historii Rzeczypospolitej. Wybitne dzieła Profesorów i Absolwentów tej uczelni formują wrażliwość kolejnych pokoleń Polaków, należą do filarów naszego narodowego dziedzictwa” – napisał w liście prezydent. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ,,rozpoczynane przygotowania jubileuszu 200-lecia uczelni będą okazją zarówno do planowania inspirujących wydarzeń w roku 2018, jak i przypominania o roli, jaką Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie odegrała w dziejach Polski i w historii sztuki. Życzę też, by to wspaniałe dziedzictwo artystów niebanalnych, odważnych i niezależnych wzmacniało Państwa twórczą wrażliwość”. Zobacz także: List prezydenta na inauguracji roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie


Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie powstała w 1818 roku. Początkowo funkcjonowała jako instytut zwany Akademią Sztuk Pięknych w ramach Oddziału Literatury Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poleć znajomemu