Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 stycznia 2019

Prezydent odznaczył Agnieszkę Radwańską

  |   Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski Agnieszce Radwańskiej

Prezydent Andrzej Duda odznaczył tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim. 

 

Agnieszka Radwańska została uhonorowana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz za promowanie Polski na świecie. 

 

Zobacz także: Wystąpienie podczas uroczystości wręczenia odznaczenia Agnieszce Radwańskiej - Pani Agnieszko, przeszła Pani do historii polskiego i światowego tenisa – mówił Prezydent, wymieniając osiągnięcia zawodniczki i dziękując za wspaniałe chwile przeżywane dzięki niej, a także za dumę z jej sukcesów.


- Dziękuję za rozsławianie polskiego tenisa na świecie, ale dziękuję także za to, że Pani była i jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy dziś biegają po kortach i którzy – być może – pójdą w Pani ślady – zaznaczył Prezydent.

 


Andrzej Duda życzył też Agnieszce Radwańskiej realizacji marzeń i planów.


W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a także Ministrowie w Kancelarii Prezydenta i Doradcy Prezydenta.

 

W listopadzie ub. r. Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie kariery.  Prezydent dziękował jej wówczas na Twitterze za sukcesy i promowanie Polski. 

 

 

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca.(KG)

Poleć znajomemu