Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 maja 2019

Prezydent RP odznaczył Orderem Orła Białego Andreja Kiskę [PL/ENG]

  |   Prezydenci Polski i Słowacji, wraz z małżonkami Agatą Kornhauser-Dudą oraz Martiną Kiskovą, spotkali się w środę w Wieliczce Słowacka Para Prezydencka przyleciała do Polski z wizytą pożegnalną. Andrej Kiska formalnie zakończy urzędowanie w czerwcu. Pary Prezydenckie Polski i Słowacji w Wieliczce (woj. małopolskie) Pary Prezydenckie Polski i Słowacji w Wieliczce (woj. małopolskie) Pary Prezydenckie Polski i Słowacji w Wieliczce (woj. małopolskie) Pary Prezydenckie Polski i Słowacji w Wieliczce (woj. małopolskie)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 9 maja 2019 r., nadał – w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej,  za rozwijanie polsko-słowackiej współpracy – Order Orła Białego Prezydentowi Republiki Słowackiej Andrejowi Kisce. ENGLISH VERSION>>

 

Słowacki polityk przyznał natomiast polskiemu Prezydentowi najwyższe państwowe odznaczenie Słowacji. Prezydenci wraz z małżonkami spotkali się w środę w Wieliczce. Słowacka Para Prezydencka przyleciała do Polski z wizytą pożegnalną.
 

To kolejne wysokie odznaczenie dla przywódcy państwa należącego do Grupy Wyszehradzkiej. Wcześniej Prezydent Duda odznaczył Orderem Orła Białego Prezydenta Czech Milosza Zemana i Węgier Janosa Adera. Z kolei polski przywódca otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe Czech, Węgier, a teraz także Słowacji.

Poleć znajomemu