Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 13 czerwca 2019

Houston. Odznaczenia za zasługi w działalności polonijnej

  |   Houston. Podczas spotkania z Polonią Prezydent Andrzej Duda uhonorował zasłużonych działaczy polonijnych Houston. Podczas spotkania z Polonią Prezydent Andrzej Duda uhonorował zasłużonych działaczy polonijnych Houston. Podczas spotkania z Polonią Prezydent Andrzej Duda uhonorował zasłużonych działaczy polonijnych Andrzej Duda wręczył też polskie flagi państwowe kilku instytucjom, m.in. Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, polskim szkołom w Houston i w Dallas oraz polskim stowarzyszeniom Andrzej Duda wręczył też polskie flagi państwowe kilku instytucjom, m.in. Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, polskim szkołom w Houston i w Dallas oraz polskim stowarzyszeniom Andrzej Duda wręczył też polskie flagi państwowe kilku instytucjom, m.in. Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, polskim szkołom w Houston i w Dallas oraz polskim stowarzyszeniom Andrzej Duda wręczył też polskie flagi państwowe kilku instytucjom, m.in. Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, polskim szkołom w Houston i w Dallas oraz polskim stowarzyszeniom Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Houston

Podczas spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami Polonii w Houston Andrzej Duda uhonorował zasłużonych w działalności na rzecz środowisk polonijnych i popularyzowaniu polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych.

 

Zobacz także: Spotkanie z Polonią w Houston [PL/ENG] Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczeni zostali:

 

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, za popularyzowanie polskiej kultury

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ZASŁUGI

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

 

Ewa THOMPSON

Biskup John YANTA

KRZYŻEM OFICERSKIM

ORDERU ZASŁUGI

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Andrzej KAMIŃSKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ZASŁUGI

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

 

Waldemar MATUSIAK

Hanna TOMASZKIEWICZ

Elżbieta WINIARSKA

Elżbieta WOJCIECHOWSKA

 

Prezydent w uznaniu wybitnych zasług i szczególnych osiągnięć w działalności polonijnej, społecznej, kulturalnej i gospodarczej wręczył także flagi państwowe Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Flagi otrzymali:

 

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
w Houston

 

Polish Heritage Center at Panna Maria, Texas

 

Szkoła Polska im. Mikołaja Kopernika w Houston

 

Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Dallas

 

Polish American Council of Texas (Polonijna Rada Stanu Teksas)

 

Stowarzyszenie Polskie w Austin

 

Stowarzyszenie Polskie w Teksasie w Dallas

 

Zespół „Wawel” z Houston

 

Zespół „Jagoda” z Dallas

 

Poleć znajomemu