Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 maja 2020

Spotkanie ze strażakami w Biebrzańskim Parku Narodowym

  |   Biebrzański Park Narodowy Biebrzański Park Narodowy Biebrzański Park Narodowy | Spotkanie ze strażakami Andrzej Duda wręcza odznaczenia państwowe strażakom biorącym udział w akcji gaśniczej BPN Andrzej Duda wręcza odznaczenia państwowe strażakom biorącym udział w akcji gaśniczej BPN Prezydent do strażaków: Swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa Prezydent: Dziękuję bohaterom walki z żywiołem; walki, którą przez szereg dni obserwowała cała Polska z zapartym tchem Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Wizyta Prezydenta RP w Biebrzańskim Parku Narodowym Spotkanie ze strażakami Spotkanie ze strażakami Oblot terenu BPN i obszarów pogorzeliska Oblot terenu BPN i obszarów pogorzeliska

Swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa – powiedział Prezydent Andrzej Duda do strażaków podczas wizyty w Biebrzańskim Parku Narodowym.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka Prezydent uhonorował Medalami za Ofiarność i Odwagę strażaków PSP i OSP biorących udział w akcji gaśniczej prowadzonej w kwietniu w Biebrzańskim Parku Narodowym. 

 

Zobacz także: Życzenia z okazji Dnia Strażaka 2020

– Chcę złożyć najserdeczniejsze podziękowania bohaterom walki z żywiołem; walki, którą przez szereg dni obserwowała cała Polska z zapartym tchem – dziękował Prezydent.

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Postanowieniem Prezydenta RP odznaczeni zostali:

 

za zasługi w ratowaniu mienia 

 

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ:


BRZÓZKA Karol KP PSP Grajewo

JĘDRYS Adam OSP Goniądz

KALISZEWSKI Michał OSP Szczuczyn

KOLENDA Dariusz OSP Klewianka

KOTUK Stanisław KP PSP Mońki

LENDA Robert OSP Wąsosz

ŁOPATOWSKI Michał KP PSP Grajewo
MAKOWSKI Marcin KP PSP Grajewo
POTOCKI Bogumił KP PSP Mońki

WOŁYŃSKI Sebastian OSP Downary

 

 

 

 

Prezydent obejrzał również z góry teren BPN i obszary pogorzeliska.

 

 

 

Spotkanie ze strażakamiodbyło się we Wroceniu (Podlaskie); tam w pobliskim lesie prowadzone były ostatnie działania służb gaszących pożar, który trwał od 19 do 26 kwietnia i objął ok. 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym i jego otulinie.

 

Wcześniej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent wręczył awanse generalskie dwóm oficerom Państwowej Straży Pożarnej>>

Poleć znajomemu