przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 lipca 2016

Ppłk Zdzisław Bernard Skarbek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP

  |   Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Ppłk. Zdzisław Bernard Skarbek, jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

14 lipca 2016 r. w Pałacu Prezydenckim Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej ppłk. Zdzisławowi Bernardowi Skarbkowi – najwyższemu rangą oficerską polskiemu weteranowi mieszkającemu w Australii.

 

Ppłk Zdzisław Bernard Skarbek jest Sybirakiem oraz jednym z nielicznych żyjących weteranów bitwy o Monte Cassino. Przez wiele lat działał na rzecz Polonii australijskiej. Pełni funkcję członka Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Australii. Był prezesem koła SPK w Canberze.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.