przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 31 października 2016

Ksiądz Ignacy Piwowarski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

  |   Ksiądz Ignacy Piwowarski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP wręczył Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski (fot. Marek Kotfis) Ksiądz Ignacy Piwowarski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP wręczył Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski (fot. Marek Kotfis)

W piątek ceniony duszpasterz Solidarności Ksiądz Ignacy Piwowarski został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski podczas uroczystości, która odbyła się we wsi Bucze. Odznaczenie za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych oraz osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczył Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

 

Mówiąc o dokonaniach długoletniego proboszcza parafii w Bereście i Radgoszczy, Minister Adam Kwiatkowski podkreślił jego niezłomną postawę, wkład w budowanie narodowej wspólnoty, odwagę w niesieniu pomocy potrzebującym oraz miłość do Boga i Polski.

 

Ksiądz Ignacy Piwowarski, nazywany beskidzkim Popiełuszką, był zdecydowanym przeciwnikiem systemu komunistycznego. Głosił patriotyczne kazania, wspierał walkę o przywrócenie krzyży w szkołach, sprzyjał działalności robotniczej i rolniczej Solidarności, organizował pomoc dla represjonowanych oraz udzielał schronienia opozycjonistom z całego kraju na plebanii w Bereście.

 

W wydarzeniu w małopolskiej miejscowości uczestniczyli parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.