20 lutego 2017

Agnieszka Romaszewska-Guzy, Jarosław Szarek i Zofia Romaszewska

Zofia Romaszewska i Jarosław Szarek (z prawej) wręczyli odznaczenia działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

Uroczystość wręczenia odznaczeń działaczom NZS

o489528734.jpg
o1541648521.jpg
o634697449.jpg
o1664403548.jpg
o1509250013.jpg
o1186620475.jpg
o1494209604.jpg
o1490271870.jpg
o1825237441.jpg
o913068597.jpg
o536344758.jpg
o1811303054.jpg
o1057364705.jpg
o544471253.jpg
o70981503.jpg
o940909202.jpg

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, nadał Krzyże Wolności i Solidarności działaczom pierwszego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W imieniu prezydenta, dekoracji dokonali dr Jarosław Szarek, prezes IPN oraz Irena Zofia Romaszewska, Doradca Prezydenta RP, przewodnicząca Zespołu do spraw opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń dla działaczy Opozycji Demokratycznej. Może Cię zainteresować Prezydent: NZS i ruch studencki są bardzo bliskie memu sercu

W czasie uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim obecny był minister Wojciech Kolarski.

Za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

KRZYŻEM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

uhonorowani zostali:

1.  Marek BIESTEK

2. Jacek CZAPUTOWICZ

3. Krzysztof DRABAREK

4. Andrzej DUSIŃSKI

5. Barbara FABIAŃSKA

6. Robert Stanisław GŁĘBOCKI

7. Marek GŁOWACKI

8. Konrad GŁOWIK

9. Krystyna GORZELAK

10. Witold GRZESIK

13.  Jarosław GUZY

14. Zbigniew HENNEL

15. Andrzej HORUBAŁA

16. Grzegorz JACZYŃSKI

17. Filip KACZMAREK

18. Robert KOWALEWSKI

19. Janusz KUMALA

20.Ryszard MARSZAŁEK

21. Andrzej NOWOTNY

22. Lech OCHNIK

23. Cezary OLEKSIAK

24. Agnieszka ROMASZEWSKA-GUZY

25. Zbigniew RYKOWSKI

26. Olgierd SMOLEŃSKI

27. Jerzy STERNICKI

28. Wiktor ŚWIERCZ

29. Rudolf WASILEWSKI

30. Grzegorz WILCZYŃSKI

31. Tomasz WIŚNIEWSKI

32. Piotr WÓJCIK

pośmiertnie

33. Teodor KLINCEWICZ

 34. Piotr ZIEMBIŃSKI.