Menu rozwijane

28 lipca 2021
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
Pałac Prezydencki | Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu
o1491977337.jpg
o2132683182.jpg
o176336352.jpg
o915854963.jpg
o574734074.jpg
o72692777.jpg
o1355756386.jpg
o68392412.jpg
o225178516.jpg
o119187869.jpg
o842132203.jpg

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera w imieniu Prezydenta RP wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Uhonorowani zostali:

za wybitne zasługi dla rozwoju kultury muzycznej, za popularyzowanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz działalność na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Danuta DANIELEWICZ

Witold DANIELEWICZ

KRZYŻEM OFICERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych, za pracę duszpasterską

Ks. Waldemar CHROSTOWSKI

za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej

i dydaktycznej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Halina ABRAMCZYK

Witold BIELECKI

Czesław PUCHALSKI

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej

i dydaktycznej

Zbigniew BRZÓZKA

Aniela DYLUS

Anna FILIPEK

Władysław MIELCZARSKI

Ks. Józef NAUMOWICZ

Marek NIEZGÓDKA

Henryk SABINIAK

Sławomir WIAK

za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich

Ks. Janusz BĄK

za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych

Adrian CHABOWSKI

Janusz DZIĘCIOŁ

Irina KOWALSKA

Elżbieta KRAJEWSKA-KUŁAK

Wojciech MILTYK

Elżbieta SKRZYDLEWSKA

Sławomir TERLIKOWSKI

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki

Piotr BOŻYK

za wybitne zasługi dla rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską

i działalność społeczną

Ks. Cezary CHWILCZYŃSKI

za wybitne zasługi w działalności związkowej i społecznej

Barbara GIERULA

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i popularyzowania pszczelarstwa, za osiągnięcia

w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej

Janusz KASZTELEWICZ

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju służby zdrowia i opieki medycznej, za osiągnięcia w działalności organizacyjnej

Marcin KUTA

za wybitne zasługi dla rozwoju edukacji artystycznej, za upowszechnianie i kultywowanie tradycji ludowych oraz kultury regionalnej

Leszek MORDARSKI

za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz badawczej

Jurek OLSZEWSKI

Tadeusz OTTO

Order odebrała żona Małgorzata Gorczycka-Otto

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju oświaty, za działalność społeczną

Zygmunt PUCHALSKI

za wybitne zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej

Jerzy PUSTELNIK

za wybitne zasługi dla rozwoju leśnictwa, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej

Janusz SOWA

za wybitne zasługi na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, za działalność na rzecz społeczności lokalnej

Ryszard WOŚ

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

O.  Robert WIECZOREK

O.  Robert WNUK

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Jarosław GUCWA

za zasługi w działalności społecznej i związkowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Andrzej GUT

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Józef MONKOSA

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w promowaniu polskości, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych

Ludmiła FABISZEWSKA

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej

Tomasz NIEDBAŁA

za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Hanna SILNA

Danuta SKRABA

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Daria CZARNECKA

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Wojciech KONDRAT

Józef ŻERNICKI

za zasługi w działalności na rzecz ochrony porządku prawnego

Ryszard WITKOWSKI

za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

MEDALEM

ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

Adam ANTOŚKIEWICZ

Uratował kierowcę, ofiarę wypadku drogowego na autostradzie.

Daniel BUDYKA

Uratował kobietę próbującą popełnić samobójstwo spod kół nadjeżdżającego pociągu.

Piotr FAŁOWSKI

Z narażeniem swojego życia i zdrowia rzucił się na ratunek kobiecie, która skoczyła z mostu do rzeki.

Kamil MAZUR

Uratował kobietę próbującą popełnić samobójstwo spod kół nadjeżdżającego pociągu.

sierż. Andrzej MISZCZUK

Uratował zdrowie i życie domowników oraz ocalił ich dobytek z pożaru.

Adam MRÓZ

Uratował kobietę próbującą popełnić samobójstwo spod kół nadjeżdżającego pociągu.