przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 marca 2016

Nominacje i odznaczenia w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje oficerskie oraz odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz w pielęgnowaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych. 
Poniedziałek, 22 lutego 2016

Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji demokratycznej

Prezydent na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, nadał odznaczenia zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej związanym z niezależnym ruchem harcerskim. Krzyże Wolności i Solidarności wręczył minister Andrzej Dera. 
Piątek, 19 lutego 2016

Order Odrodzenia Polski dla założyciela Teatru STU

Prezydent Andrzej Duda, w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej, uhonorował założyciela Teatru STU Dyrektora Krzysztofa Romana Jasińskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 
Środa, 17 lutego 2016

Ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W uznaniu wybitnych zasług w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej, prezydent Andrzej Duda uhonorował Ks. Stanisława Władysława Urbańskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 
Wtorek, 16 lutego 2016

Maria Zofia Chojecka pośmiertnie odznaczona przez prezydenta

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Marię Zofię Chojecką, za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego oraz pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski 
Piątek, 12 lutego 2016

Prezydent dziękuje Polonii za krzewienie polskiej kultury i tradycji    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/QBuVPqHcwGA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Podczas spotkania z Polonią w Monachium prezydent Andrzej Duda dziękował za propagowanie polskości i inicjatywy, dzięki którym dzieci mogą uczyć się języka polskiego, historii, tego, co dla Polaków i utrzymania polskości jest niezwykle istotne. 
Piątek, 12 lutego 2016

Prezydent: Nigdy nie zapomniała Pani o swoich rodakach    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oN3Za5Y7vI0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek Marii Eleonorze Loryś Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności polonijnej, społecznej i charytatywnej w Polsce i USA oraz na rzecz polskiej mniejszości na Ukrainie. 
Piątek, 5 lutego 2016

Prezydent odznaczył ostatniego żołnierza oddziału "Ognia"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/72WBRfb5KDA?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda wręczył Zbigniewowi Paliwodzie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. 
1 POPRZEDNIA 47484950515253  54
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.