przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 listopada 2018

Odznaczenia dla zasłużonych ratowników górniczych

W Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym ratownikom górniczym. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP. 
Piątek, 23 listopada 2018

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych adwokatów

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Adwokatury Polskiej, podczas których zostały wręczone odznaczenia państwowe zasłużonym adwokatom. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał doradca Andrzej Zybertowicz. 
Czwartek, 22 listopada 2018

Odznaczenia dla pracowników Wyższego Urzędu Górniczego

Z okazji Święta Górnika w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom Wyższego Urzędu Górniczego. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał minister Błażej Spychalski. 
Środa, 21 listopada 2018

Prezydent: Pomoc drugiemu jest największym poświęceniem 

Dopóki człowiek gotów jest bezinteresownie rzucić się na pomoc drugiemu człowiekowi, nawet ryzykując życie, to znaczy, że są ludzie zdolni tworzyć wspólnotę – mówił Prezydent Andrzej Duda wręczając odznaczenia zasłużonym w ratowaniu życia i mienia. 
Poniedziałek, 19 listopada 2018

Odznaczenia państwowe z okazji Święta Kolejarza

Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji Święta Kolejarza. 
Wtorek, 13 listopada 2018

Odznaczenie dla kończącego misję w Polsce Ambasadora Brazylii

Minister Krzysztof Szczerski wręczył, w imieniu Prezydenta RP, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Alfredo Martinho Leoni – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Brazylii, kończącemu misję dyplomatyczną w Polsce. 
Niedziela, 11 listopada 2018

Ordery Orła Białego przyznane pośmiertnie 25 wybitnym Polakom 

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Andrzej Duda nadał Ordery Orła Białego 25 wybitnym Polakom, jako wyraz najwyższego szacunku wobec ich znamienitych zasług poniesionych dla chwały, dobra i pożytku Polski. 
Piątek, 9 listopada 2018

Wybitni. Bohaterscy. Niezłomni. 

Order Orła Białego to najstarsze i najważniejsze odznaczenie RP. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent RP i Kapituła Orderu pośmiertnie uhonorowali 25 osób. Zobacz ich biogramy. 
1 POPRZEDNIA 45678910  44
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.