W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – Na polskiej granicy trwa atak hybrydowy ze strony białoruskiej, bez wątpienia wspierany przez władze rosyjskie – mówił Prezydent.
TK wydając wyrok stwierdzający niezgodność z Konstytucją ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora w pełni uwzględnił wniosek Prezydenta RP.
W siedzibie BBN odbyła się kolejna narada sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji na granicy polsko–białoruskiej z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego, a także m.in. szefów MSWiA, MON, MSZ i służb.
Rada ds. Młodzieży w ramach Narodowej Rady Rozwoju debatowała dziś o stażach dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.
Wyrażamy zaniepokojenie dokonującym się w Rosji rewizjonizmem historycznym, a w szczególności możliwością zamknięcia Stowarzyszenia „Memoriał” – napisali Prezydenci we wspólnym oświadczeniu.
Polska ma pełne poparcie Sojuszu Północnoatlantyckiego dla wszystkiego, co robimy dla obrony granicy NATO i dla obrony granicy UE – powiedział Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Doradca Prezydenta RP Paweł Mucha na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę bloków gazowo – parowych w Elektrowni Dolna Odra
Prezydent RP: Składam hołd odwadze i patriotyzmowi strajkujących podchorążych. Z podziwem i czcią myślę o ich ofiarności, honorze oraz przywiązaniu do ideałów.
Prezydent RP: Strategiczne sukcesy Rzeczypospolitej, polegające na umocnieniu naszego bezpieczeństwa energetycznego dzięki dywersyfikacji dostaw importowanych paliw, znajdą tu kontynuację.
Prezydent RP: Bardzo się cieszę, że po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej epidemią COVID–19, gromadzą się Państwo kolejny raz na tym wspaniałym święcie dziejopisarstwa.
Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot wziął udział w otwarciu XXIX Targów Książki Historycznej, które odbywają się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Minister odczytał list od Prezydenta.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 listopada  2021 r. o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Prezydent RP: Pragnę podziękować za kultywowanie dziedzictwa historii, które jest udziałem polskich kolejarzy, za codzienny trud i wypełnianie zadań wymagających odpowiedzialności i profesjonalizmu.
Dziś odbyła się rozmowa telefoniczna głównych doradców ds. bezpieczeństwa narodowego prezydentów Polski i USA, ministra Pawła Solocha oraz Jaka Sullivana.
Książki wydawane w serii „Literatura i Pamięć” są popularnonaukowymi historycznoliterackimi monografiami, poświęconymi istotnym twórcom i zjawiskom literackim XX wieku. Seria objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.