Menu rozwijane

Maria Grzegorzewska wyprzedzając swoją epokę, podjęła pionierską walkę przeciw wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami, którym edukację utrudniały, a często wręcz uniemożliwiały wówczas liczne bariery.
W Polskim Radiu 24 Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP mówił m.in. o celu zbliżającej się wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Egipcie.
Dzisiaj bardzo pracowity dzień tutaj: bilateralne spotkania z liderami regionu, dyskusje o Ukrainie i kolejne panele –  mówił Prezydent przedstawiając agendę wizyty w Davos.
Dyskusja z udziałem Prezydentów Polski Andrzeja Dudy, Łotwy Egilsa Levitsa oraz Estonii Alara Karisa.
Do czasu wypełnienia braków, zwłaszcza w obronie powietrznej, musimy zabiegać o zwiększoną obecność sojuszników – powiedział szef BBN Paweł Soloch podczas konferencji Defence24 Day.
W audycji W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera z KPRP. Minister podkreślił również znaczenie postawy Prezydenta Andrzeja Dudy, który występuje na światowym forum jako rzecznik Ukrainy.
Pokazujemy, że nie tylko zapraszamy do siebie inwestorów, ale że też sami jesteśmy inwestorem, że chcemy się rozwijać w Europie – relacjonował Prezydent spotkania w Davos.
Debatą nt. geopolitycznych perspektyw w kontekście wojny na Ukrainie Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął udział w tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.
Wystawa „Dom zbrodni rosyjskich przygotowana została przez ukraińskich artystów. Znajduje się w budynku, który podczas wcześniejszych edycji Forum w Davos był wykorzystywany do promowania Rosji i nazywany „Domem Rosyjskim”.
We wtorek odbyło się cykliczne spotkanie doradców Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczył, koordynujący prace doradców, minister Piotr Ćwik, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Prezydent RP Andrzej Duda, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, wręczył byłej Prezydent Republiki Chorwacji Kolindzie Grabar–Kitarović Order Orła Białego.
Nie wiem, czy Pani Prezydent wie, ale politycy, ludzie między innymi z różnych think tanków i politycy z administracji amerykańskiej mówią o Pani Prezydent, że jest Pani matką Trójmorza. To niewątpliwie szczera prawda.
Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki 24 maja 2022 r. odbył wideokonferencję z przedstawicielami komisji branżowych Parlamentu Studentów RP.
Zawsze jest ryzyko, ale pan Prezydent jest politykiem odważnym i dla dobra naszej ojczyzny, dla dobra bezpieczeństwa w naszej części Europy, jego zadaniem jest takie działania wykonywać – powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP, pytany o wizytę Andrzeja Dudy w Ukrainie.
Fasadę Pałacu Prezydenckiego rozświetliła dziś iluminacja z okazji obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, decyzją Sejmu RP ustanowionej jedną z patronek roku 2022.