W czwartek rano odbędzie się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Po południu Prezydent spotka się w Brukseli w szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.
O kwestiach bezpieczeństwa na granicach obu państw i w regionie – Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Podczas posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich dyskutowano o eksporcie polskiej żywności i poszukiwaniu nowych rynków zbytu dla artykułów rolno-spożywczych.
Andrzej Duda: Pragnę podziękować za kultywowanie dziedzictwa, które jest udziałem polskich kolejarzy, za codzienny trud i wypełnianie zadań, wymagających odpowiedzialności i profesjonalizmu.
Z okazji Dnia Kolejarza Minister Andrzej Dera wręczył Medale za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
Prezydent RP: Serdecznie pozdrawiam przedstawicieli Państwa przedsiębiorstwa, zgromadzonych na centralnej uroczystości barbórkowej w Warszawie.
Minister Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w Akademii Barbórkowej Polskiej Spółki Gazownictwa, podczas której odczytała list Prezydenta RP skierowany do uczestników uroczystości.
Chcę podziękować za dzielność i wytrwałość bliskim trzech bohaterów i zapewnić, że Rzeczpospolita zawsze będzie czcić ich pamięć – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Dnia 23 listopada 2021 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał pięć ustaw.
Reżim Łukaszenki zdał sobie sprawę, że nie da się wziąć szturmem polskiej granicy. My podkreślamy: to nie jest kryzys humanitarny, tylko sztucznie wywołany kryzys polityczny – mówi Jakub Kumoch.
Wyrażam Państwu wielki szacunek i dziękuję za trudną i ogromnie potrzebną pracę, bez której nie mogłaby funkcjonować polska gospodarka i nie byłoby możliwe spokojne, bezpieczne życie Polaków – napisał Prezydent Andrzej Duda do górników.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę zrywu, który wybuchł 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu.
Na szczęście obecnie trudności związane z niepełnosprawnościami coraz rzadziej są przeszkodą na drodze do samorealizacji w różnych dziedzinach życia – napisał Prezydent Andrzej Duda.
To akt sprawiedliwości wobec tego niesłychanie ważnego czynu zbrojnego – powiedział Andrzej Duda podczas podpisania ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Andrzej Duda złożył wizytę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. To główny ośrodek w Polsce przygotowujący kadry Sił Zbrojnych i szkolący rocznie ponad 8 tys. żołnierzy.