Menu rozwijane

Zdaniem pana Prezydenta polski system wymiaru sprawiedliwości musi być zaopatrzony w realnie funkcjonujący system weryfikacji dyscyplinarnej sędziów – mówi Paweł Szrot w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.
Prezydent podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z powołaniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Andrzej Duda podpisał osiem ustaw, w tym ustawę o nowym świadczeniu – dodatku osłonowym, który pomoże najbardziej potrzebującym pokryć część kosztów energii oraz rosnących cen żywności.
Decyzja o nakazie likwidacji stowarzyszenia Memoriał jest skandaliczna, to tak naprawdę próba zagłuszania sumienia Rosji – ocenił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
O szczepieniach przeciwko koronawirusowi, motywach weta noweli ustawy medialnej, stosunku do projektów reformy sądownictwa mówił Andrzej Duda w wywiadzie z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News.
Prezydent RP podczas obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego: Cześć zwycięskiemu powstaniu wielkopolskiemu!
W Poznaniu przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Sytuacja wokół Ukrainy i relacje NATO–Rosja były głównymi tematami rozmowy szefów BPM i BBN z doradcą Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Jake’iem Sullivanem.
Prezydent Duda od samego początku oczekiwał od rządu skuteczności i jednocześnie humanitarnego traktowania migrantów – mówi Jakub Kumoch.
Prezydent RP: Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Tym samym zamykam ten temat.
Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Kolejne spory nie są nam potrzebne – poinformował Andrzej Duda.
Planujemy nowe otwarcie w Afryce Subsaharyjskiej, Ameryce Południowej oraz rozbudowywanie obecności w regionie Indo-Pacyfiku – poinformował minister Jakub Kumoch.
Emerytury stażowe, sędziowie pokoju, odbudowa Pałacu Saskiego czy ustanowienie Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – to niektóre tematy projektów ustaw skierowanych do Sejmu.
Para Prezydencka wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek pt. „Gwiazdy na Gwiazdkę” wyemitowanego w wigilijny wieczór przez TVP.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, a nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami.