Menu rozwijane

Minister Wojciech Kolarski – w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej związanym z ruchem Wolność i Pokój.
Ruch „Wolność i Pokój” był ważnym głosem, który przyczynił się do upadku komunizmu. Impulsem dla jego utworzenia był gest solidarności - napisał Prezydent.
Minister Piotr Ćwik spotkał się w Krakowie z przedstawicielami instytucji zarządzających Narodowym Funduszem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.
W Sali Teatralnej Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się XIX edycja Kolędowej Szansy na Sukces. W tegorocznej edycji wziął udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Minister Piotr Ćwik.
W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury – napisał Prezydent.
NATO zademonstrowało jednolitą asertywną postawę wobec żądań Rosji, wspólne stanowisko powinno zostać utrzymane – ocenia szef BBN Paweł Soloch.
Na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie miały miejsce obchody 625. rocznicy erygowania Wydziału Teologicznego. Uczestniczył w nich Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.
Prezydent: Serdecznie pozdrawiam uczestniczących w uroczystych promocjach akademickich w 625. rocznicę erygowania Wydziału Teologicznego w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Minister Andrzej Dera wziął udział w spotkaniu noworocznym Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Podczas wydarzenia uczczono awansowanie uczelni do rangi Akademii.
Prezydent podpisał Ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody.
Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków to jedno z najważniejszych obecnie wyzwań. Pandemia to pokazała – mówi minister Grażyna Ignaczak-Bandych.
W kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP.
Doradca Prezydenta RP dr hab. Marek Rymsza, jako przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wziął udział w spotkaniu noworocznym organizowanym przez Polską Radę Ekumeniczną.
Polska jako pierwsza uznała niepodległość Ukrainy. W 30. rocznicę tego wydarzenia wyświetlono okolicznościowe iluminacje na fasadach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i Pałacu Maryjskiego w Kijowie.
Prezydent: Dziękuję za te wszystkie wspaniałe emocje, które przeżywamy dzięki Państwa wysiłkom i które umacniają naszą biało–czerwoną wspólnotę.