Menu rozwijane

W Belwederze odbyło się posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP. W spotkaniu wziął udział Minister Wojciech Kolarski.
Gratulacje z okazji przyznania Związkowi Harcerstwa Polskiego tytułu gospodarza Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku, które odbędzie się w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej.
Minister Wojciech Kolarski wziął udział w apelu rozpoczynającym Zlot Harcerski w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Hasło tegorocznego, piątego Zlotu – „Nasze Pojutrze…” – nawiązuje do programu ideowego Szarych Szeregów,
Z udziałem Wojciecha Kolarskiego obradowała Rada Organizacji Harcerskich objętych Protektoratem Prezydenta RP oraz współpracujące w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacje Harcerskie i Skautowe.
Z inicjatywy Andrzeja Dudy, Honorowego Protektora Ruchu Harcerskiego w Polsce i poza granicami kraju, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich i Skautowych nt. Harcerskiej Akcji Letniej 2021.
Już po raz szósty na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wraz z przedstawicielami organizacji harcerskich obchodził Dzień Myśli Braterskiej.
Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli organizacji społecznych biorących udział w walce z COVID–19. To pierwsze z cyklu spotkań z różnymi środowiskami zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii.
W Belwederze ogłoszono nazwiska zwycięzców VIII edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe o tematyce harcerskiej.
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z władzami organizacji harcerskich oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem. 
W Dniu Myśli Braterskiej Prezydent uhonorował Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości działaczy harcerskich. Uroczystość poprzedziło podpisanie porozumienia między WOT a ZHP i ZHR.
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP.
W Gietrzwałdzie Prezydent spotkał się z uczestnikami zlotu 30–lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. To największe spotkanie w ramach świętowania trzydziestu lat istnienia tego związku.
W Dniu Myśli Braterskiej w 2017 r. Prezydent wyznaczył harcerzom zadanie zachowania dla kolejnych pokoleń pamięci o Powstaniu Warszawskim. Zlot w 75. rocznicę wybuchu PW jest odpowiedzią na ten apel.
Chcę już dzisiaj zaprosić wszystkich skautów za rok do Polski, gdzie na pięknej Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się Europejskie Jamboree Skautowe – napisał Prezydent w liście do uczestników Jamboree w Wirginii Zachodniej.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy przebywających na obozie w Opartowie k. Rajgrodu (woj. podlaskie).