Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 stycznia 2018

Iluminacja z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

  |   Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa Iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

21 stycznia 2018 roku przypadała 144. rocznica urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można było oglądać po zmroku okolicznościową iluminację.  Zobacz także: Orędzie Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym Prezydent: Wincenty Witos był patriotą przez całe swoje życie "Cieszę się, że jesteśmy tutaj razem"

 

5 grudnia 2o17 roku, przemawiając przed Zgromadzeniem Narodowym Prezydent RP Andrzej Duda powiedział: Ale suwerennej, niepodległej Rzeczypospolitej nie byłoby i bez Wincentego Witosa, męża stanu, który wiedział, że ostoją polskości i patriotyzmu jest wieś, bo, jak mówił, „Chłop zachował w najgorszych chwilach ziemię, religię i narodowość. Te trzy wartości dały podstawę do stworzenia państwa”. Zapisał się w naszych dziejach jako najwybitniejszy przywódca ruchu ludowego, trzykrotny premier późniejszej II Rzeczypospolitej i człowiek, który dla sprawy wolności wiele poświęcił i wiele wycierpiał – w przekonaniu, że „Polska winna trwać wiecznie”. (MK)

Poleć znajomemu