Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 maja 2018

100-lecie niepodległości - okolicznościowa iluminacja

  |   Weekendowa iluminacja Pałacu Prezydenckiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Weekendowa iluminacja Pałacu Prezydenckiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W piątek po zmroku zostały zainaugurowane weekendowe iluminacje Pałacu Prezydenckiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W weekendy, kiedy ul. Krakowskie Przedmieście jest deptakiem, od dzisiaj do 14 października, Pałac rozświetlać będzie okolicznościowa iluminacja przedstawiająca Znak Stulecia Niepodległości na tle biało-czerwonych  barw.


Ponadto w sobotę, z okazji 83. rocznicy śmierci jednego z Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, na pałacowej fasadzie pojawi się wizerunek Marszałka.
 

Zobacz także: Prezydencki projekt ustawy o ustanowieniu Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości Jubileusz stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości jest świętem wszystkich Polaków. Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie ogromnie zależy, aby każdy z obywateli czuł się zaproszony do udziału w wydarzeniach rocznicowych i do ich współtworzenia. Prezydent RP uważa, że jubileusz jest najlepszym czasem, by opowiedzieć dzieje ojczyste poprzez godne uhonorowanie bohaterów Niepodległej, upamiętnienie wielkich dzieł i wydarzeń, ale także poprzez przypomnienie – często mniej znanych – historii lokalnych, środowiskowych  i indywidualnych.

 

Okolicznościowy znak graficzny Prezydenta RP „Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018” podkreśla podniosły i wyjątkowy charakter tego wielkiego narodowego jubileuszu i jest wykorzystywany w materiałach rocznicowych Kancelarii Prezydenta RP.

(WP)

 

POBIERZ ZNAK STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

Poleć znajomemu