Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 września 2018

Flaga RP od Prezydenta dla szkoły w Stróży

  |   To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości

Prezes IPN, w imieniu Prezydenta RP, przekazał flagę państwową na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży. To właśnie w tej szkole 9 grudnia 2017 roku z udziałem Andrzeja Dudy zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości.

 

W poniedziałek 3 września 2018 roku w trakcie inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży w Małopolsce Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek przekazał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy na ręce Dyrektor Szkoły oraz całej społeczności szkolnej flagę państwową.

 

 

Zobacz także: Prezydent: Chcę, by obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbywały się w całej Polsce To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości. W 1913 roku, z inicjatywy Józefa Piłsudskiego, w Stróży powstała pierwsza na ziemiach polskich Oficerska Szkoła Strzelecka, stanowiąca zaplecze kadrowe dla przyszłych Legionów Polskich. Ukończyło ją wielu wybitnych Polaków, a wykładowcą był sam Józef Piłsudski.

 

W 1933 roku na ścianie budynku Szkoły Oficerskiej w Stróży odsłonięto tablicę poświęconą Strzelcom Marszałka Piłsudskiego. To właśnie przed tą tablicą w grudniu ubiegłego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył kwiaty. W historycznym obiekcie mieści się obecnie szkoła podstawowa. Podczas grudniowych uroczystości Prezydent RP odsłonił ponadto nowa tablicę, upamiętniającą powstanie szkoły, tak zasłużonej dla sprawy polskiej niepodległości.

 

 

Poleć znajomemu