przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 3 września 2018

Flaga RP od Prezydenta dla szkoły w Stróży

  |   To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości

Prezes IPN, w imieniu Prezydenta RP, przekazał flagę państwową na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży. To właśnie w tej szkole 9 grudnia 2017 roku z udziałem Andrzeja Dudy zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości.

 

W poniedziałek 3 września 2018 roku w trakcie inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży w Małopolsce Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek przekazał w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy na ręce Dyrektor Szkoły oraz całej społeczności szkolnej flagę państwową.

 

 

Zobacz także: Prezydent: Chcę, by obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbywały się w całej Polsce To właśnie w Stróży, 9 grudnia 2017 roku z udziałem Prezydenta RP oficjalnie zainaugurowano ogólnopolskie obchody stulecia odzyskania niepodległości. W 1913 roku, z inicjatywy Józefa Piłsudskiego, w Stróży powstała pierwsza na ziemiach polskich Oficerska Szkoła Strzelecka, stanowiąca zaplecze kadrowe dla przyszłych Legionów Polskich. Ukończyło ją wielu wybitnych Polaków, a wykładowcą był sam Józef Piłsudski.

 

W 1933 roku na ścianie budynku Szkoły Oficerskiej w Stróży odsłonięto tablicę poświęconą Strzelcom Marszałka Piłsudskiego. To właśnie przed tą tablicą w grudniu ubiegłego roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył kwiaty. W historycznym obiekcie mieści się obecnie szkoła podstawowa. Podczas grudniowych uroczystości Prezydent RP odsłonił ponadto nowa tablicę, upamiętniającą powstanie szkoły, tak zasłużonej dla sprawy polskiej niepodległości.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.