przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 października 2018

Konferencja naukowa „Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 100-lecie odzyskania niepodległości”

Pamięć o jednoczącej sile przesłania duchownego i odwadze, z jaką głosił ideę godności człowieka, będą inspiracją do pracy na rzecz przyszłości naszej ojczyzny – napisał Prezydent Andrzej Duda w przesłaniu do uczestników konferencji poświęconej mszom św. za ojczyznę bł. ks. J. Popiełuszki.

 

Konferencja naukowa „Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 100-lecie odzyskania niepodległości” odbyła się w czwartek na UKSW w Warszawie. Prezydent, który objął konferencję patronatem narodowym, w przesłaniu do uczestników zawarł wyrazy uznania dla organizatorów – UKSW i IPN – za „cenną inicjatywę przybliżającą publiczną działalność i zasługi bł. ks. Jerzego Popiełuszki dla ojczyzny i Kościoła”. – Z przekonaniem, że pamięć o jednoczącej sile przesłania ks. Jerzego i odwadze, z jaką głosił ideę solidarności i godności człowieka, będą inspiracją do pracy na rzecz wspólnego dobra i pomyślnej przyszłości naszej ojczyzny” – zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.

 

Wśród gości i prelegentów znaleźli się, m.in.: arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, senator prof. dr hab. Jan Żaryn, ks. prof. dr hab. Jan Sochoń.  (PAP, MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.