Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 26 października 2018

Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

  |   Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder| Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Belweder | Specjalna edycja „Kartki dla Weterana” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Kartki z życzeniami z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości trafią dla Kombatantów mieszkających w Australii i Nowej Zelandii w ramach kolejnej edycji akcji „Kartka dla Weterana” organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.  

 

W piątek w Belwderze, razem z ministrem Adamem Kwiatkowskim i dziennikarzami TVP Polonia i Radia Dla Ciebie, młodzież z warszawskich szkół przygotowała wyjątkowe pocztówki. To szczególna forma podziękowania weteranom walk o wolność narodu, którzy obecnie mieszkają daleko od Ojczyzny.

 

 

 

- Chcemy, aby te kartki, które dziś namalujecie i życzenia, które się na nich znajdą, trafiły do naszych rodaków z okazji święta odzyskania niepodległości. Są to ludzie, którzy teraz mieszkają daleko od Ojczyzny, a którym zawdzięczamy to, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. To ludzie, którzy walczyli w czasie II wojny światowej, w Powstaniu Warszawskim, a także na różnych frontach, a po wojnie najczęściej nie mogli wrócić do kraju - mówił Adam Kwiatkowski, podkreślając, że akcja w związku z jubilueszem niepodległości przybrała niecodzienną formę - zwykle dzieci przygotowują kartki dwa razy do roku - z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Tym razem jednak wyślą je także w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości.

 

Zobacz także: Kartki świąteczne dla polskich weteranów Kartki świąteczne dla kombatantów Kartka dla weterana Minister zaznaczył, że zwyczaj malowania kartek ma na celu podkreślenie, że - tak jak mówił Prezydent Andrzej Duda obejmując urząd - wszyscy tworzymy wspólnotę, niezależnie od tego, czy mieszkamy w Polsce, czy poza jej granicami. - Tę wspólnotę tworzymy właśnie dzięki tym, dla których dziś malujemy kartki, bo to dzięki nim mamy suwerenną Polskę - powiedział Adam Kwiatkowski. 

 

W ramach dotychczasowych edycji kartki ze świątecznymi życzeniami trafiły do kombatantów mieszkających w w Australii, Wielkiej Brytanii, Francji i Kanadzie. (WP)

Poleć znajomemu