Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 listopada 2018

Prezydent: W najbliższą niedzielę spotkajmy się pod biało-czerwonymi flagami

  |   Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP – Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada – mówił Prezydent – Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada – mówił Prezydent – Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada – mówił Prezydent Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Przesłanie od Prezydenta Andrzeja Dudy Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP Prezydent z Małżonką i wolontariuszami przygotowali w siedzibie Poczty Polskiej paczki z flagami RP

– Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada; aby się pod nimi zgromadzili i o godzinie 12.00 odśpiewali hymn narodowy – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazał flagi państwowe RP za pośrednictwem Poczty Polskiej do wszystkich samorządów oraz sołectw w Polsce.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas wysyłki flag RP do polskich samorządów Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazali biało-czerwone flagi, które trafią do wszystkich polskich samorządów – wojewódzkich, powiatowych i gminnych – a za pośrednictwem samorządów gminnych do sołectw na terenie danej gminy. Łącznie zostanie rozesłanych 43 500 przesyłek.

 


- Chcemy, aby w każdym z tych miejsc znalazła się biało-czerwona flaga – nasz symbol narodowy –mówił Prezydent. – To barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę, broniąc naszych granic. Dziś są one naszą dumą i radością, towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych wydarzeniach naszego życia i naszej historii – dodał.


Prezydent zaapelował, by wszyscy Polacy w najbliższą niedzielę, w święto odzyskania niepodległości Polski, wszyscy Polacy wywiesili flagi państwowe i zgromadzili się pod nimi o godzinie 12.00, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.


- Chciałbym, aby hymn Polski był śpiewany w każdym miejscu w Polsce – o to proszę – podkreślił Andrzej Duda.

 

 


W przygotowywanych przez Parę Prezydencką i wolontariuszy przesyłkach znajduje się, oprócz flagi, przesłanie od Prezydenta:

 

Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamożsci i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepogległości.
Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski.

 

Parze Prezydenckiej towarzyszył w wizycie w Węźle Ekspedycyjno–Rozdzielczym Poczty Polskiej minister Wojciech Kolarski oraz prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

 


W akcji wzięli udział przedstawiciele Zarządu Poczty Polskiej S.A. oraz wolontariusze z Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy, a także harcerze z ZHR. (AW)

Poleć znajomemu