Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 listopada 2018

Budowle na świecie rozświetlone na biało-czerwono

  |   Biało-czerwone piramidy w Egipcie Brazylia. 38-metrowa postać Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro Portugalia. Statua Chrystusa Króla w Almadzie w biało-czerwonych barwach Litwa. Pomnik Trzech Krzyży górujący nad Wilnem

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę na całym świecie na biało-czerwono rozświetliły się liczne budynki, mosty i monumenty. Polskie barwy narodowe przybrał m.in. pomnik Jezusa Chrystusa w brazylijskim Rio de Janeiro. ENGLISH VERSION>>

 

 

W dniu Święta Niepodległości na biało-czerwono zaświeciły się m.in. najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa w Dubaju, piramidy w egipskiej Gizie, gmach polskiego Honorowego Konsulatu Generalnego w filipińskiej Manili, pomnik Trzech Krzyży górujący nad Wilnem i dwa wileńskie mosty, Most Łańcuchowy w Budapeszcie, a także Most Parkowy w Kijowie.

 

 

 

Jedna z dominujących nad stolicą Czech konstrukcji – praska wieża telewizyjna w dzielnicy Żiżkov - została podświetlona polskimi barwami narodowymi.

 

W sobotę i w niedzielę biało-czerwone barwy przybrał ratusz w Ostrawie oraz położony w pobliżu most Sikory nad Ostrawicą. Polska flaga narodowa pojawiła się także na wielkim telebimach przed gmachem Teatru w Czeskim Cieszynie.

 

W Toronto, z okazji polskiego święta, została w niedzielę po zachodzie słońca podświetlona w kolorach białym i czerwonym CN Tower, wieża telewizyjna - jeden z najważniejszych symboli tego największego kanadyjskiego miasta.

 

 

Z kolei w sobotę w kolorach polskich barw narodowych rozświetlono m.in. Bibliotekę Polską w Paryżu, gmach ratusza w Tel Awiwie, budynek fińskiego MSZ w Helsinkach, diabelski młyn w Los Angeles czy słynne Wieże Kuwejckie. 

 

Również widoczna z Lizbony statua Chrystusa Króla rozbłysła w biało-czerwonych barwach w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu