Menu rozwijane

Andrzej Duda złożył wizytę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. To główny ośrodek w Polsce przygotowujący kadry Sił Zbrojnych i szkolący rocznie ponad 8 tys. żołnierzy.
W 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Prezydent RP spotkał się z żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji w związku z działaniami prowadzonymi na granicy z Białorusią.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w odprawie z funkcjonariuszami i żołnierzami udającymi się na nocne patrole wzdłuż granicy z Białorusią.
W Rzeszowie podczas Kongresu 590 Prezydent Andrzej Duda zwiedził stoiska Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2019 i 2020 oraz podkarpackich startupów.
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się z obchodzącą setne urodziny Wandą Półtawską. – Jest w świetnej formie intelektualnie – absolutna, stuprocentowa sprawność – podkreślił Prezydent po spotkaniu.
W zakładach Polanex, specjalizujących się w szyciu koszul, Prezydent Andrzej Duda podkreślał rolę, jaką odgrywają programy rządowe w procesie odbudowy firm po pandemii koronawirusa.
Na Placu Zamku Królewskiego na Wawelu Prezydent Andrzej Duda wręczył sztandar wojskowy Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Matką Chrzestną sztandaru została Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej sprawia, że Zabrze staje się jednym z najważniejszych miejsc na mapie polskiej i europejskiej bioinżynierii i innowacyjnych technologii medycznych – mówił Prezydent.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w oficjalnym otwarciu drogi ekspresowej S7 na odcinku Szczepanowice – Widoma.
W Leśnictwie Wierzeje na terenie Nadleśnictwa Piotrków (woj. łódzkie) Prezydent Andrzej Duda wraz z Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w III edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY.
Odwiedzający będą mogli zobaczyć trudne świadectwo tamtych czasów i zobaczyć, jak bardzo ważna była dla poprzednich pokoleń wolna Polska – mówił Prezydent, który wziął udział w otwarciu muzeum.
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z kierownictwem Straży Granicznej uczestniczył w odprawie na temat obecnej sytuacji na granicy z Białorusią.
To epokowe wydarzenie, ważne dla Pomorza Zachodniego. Tunel ułatwi życie i komunikację – mówił Prezydent podczas wizyty na terenie budowy tunelu pod dnem Świny – kluczowej inwestycji, która połączy Świnoujście z resztą Polski.
W Lucieniu Para Prezydencka wzięła udział w uroczystości nadania Ośrodkowi Szkoleniowo-Konferencyjnemu CBA imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystych obchodach 41. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego w Dąbrowie Górniczej.