Menu rozwijane

W Katowicach Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w obchodach Święta Policji, podczas których wręczył nominacje generalskie oraz odznaczenia państwowe.
– NATO wzmacnia się poprzez przystąpienie do niego silnych państw – powiedział Andrzej Duda w Gdyni, gdzie uroczyście podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do Sojuszu.
We wsi Sochy Prezydent RP wziął udział w uroczystości z okazji obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
Na Jasnej Górze Prezydent RP wziął dziś udział w 31. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. – Dziękuję za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości – mówił do zgromadzonych.
Postanowiliśmy przyjechać na przesmyk suwalski, by pokazać, że jest tu bezpiecznie – powiedział Andrzej Duda. Wspólnie z Gitanasem Nausėdą odwiedzili żołnierzy po polskiej i litewskiej stronie granicy.
Prezydent RP odwiedził Lipsko (woj. mazowieckie), gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu lipskiego. 
Zmagamy się dziś z wieloma przeciwnościami, ale chcę zapewnić, że w sposób zdroworozsądkowy, twardy, odważny i mądry czuwamy nad kwestiami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, także militarnego – mówił Prezydent w Zambrowie.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w poligonowym zakończeniu roku szkolnego klas mundurowych – liceów ogólnokształcących PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego.
Na terenie Nadleśnictwa Skierniewice Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w akcji „sprzątaMY”.
Prezydent podczas wizyty w Oleśnie zapowiedział, że inauguruje powrót do spotkań z Polakami w powiatach. Dziękował za wsparcie uchodźców z Ukrainy. Zapewniał też o wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski.
20 czerwca po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Powstań Śląskich. We wtorek w Katowicach Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie.
W Zakopanem Prezydent RP wziął udział w XXX Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”. – Solidarność będzie zawsze trwała – powiedział Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda w okolicach miejscowości Nowogród obserwował dziś współdziałanie wojsk z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Szwecji, w ramach ćwiczenia DEFENDER–Europe 22.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w obchodach Święta Straży Granicznej.
W Chrzypsku Wielkim Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w XII Międzynarodowych Targach Tulipanów, podczas których nową odmianę tulipana nazwano imieniem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.