Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda w okolicach miejscowości Nowogród obserwował dziś współdziałanie wojsk z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Szwecji, w ramach ćwiczenia DEFENDER–Europe 22.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w obchodach Święta Straży Granicznej.
W Chrzypsku Wielkim Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w XII Międzynarodowych Targach Tulipanów, podczas których nową odmianę tulipana nazwano imieniem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.
Na terenie byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz–Birkenau Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Marszu Żywych. – Krzyczymy głośno: NIE dla nienawiści! NIE dla antysemityzmu! NIE dla antyukrainizmu! NIE dla antypolonizmu! NIE dla nienawiści! – podkreślał.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem. Według Szefa BPM Jakuba Kumocha, Prezydent zadeklarował gotowość Polski na rzecz wsparcia wysiłków humanitarnych ONZ.
Prezydent Andrzej Duda przyjechał w sobotę wieczorem do kopalni Zofiówka w Jastrzębiu–Zdroju (Śląskie). Trwa tu akcja ratownicza po wstrząsie i wypływie metanu.
Andrzej Duda był dziś w kopalni Pniówek, gdzie w środę doszło do wybuchu i zapalenia metanu. Od kilkudziesięciu godzin trwa tu akcja ratownicza.
Liderzy Polski i państw bałtyckich spotkali się w Rzeszowie na nadzwyczajnym szczycie poświęconym Ukrainie. Wzięli w nim udział Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy oraz Minister Spraw Zagranicznych Estonii.
W kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie Andrzej Duda wziął dziś udział w ostatnim pożegnaniu kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. – Dziękuję za każdą nutę – mówił Prezydent RP.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Ośrodku Caritas Archidiecezji Krakowskiej z uchodźcami z Ukrainy, dyrekcją oraz wolontariuszami.
W piątek po południu Prezydent Andrzej Duda spotkał się na stanowisku dowodzenia przy lotnisku w Rzeszowie-Jasionce z żołnierzami z 18 Dywizji Zmechanizowanej.
Prezydent Andrzej Duda razem z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem spotkał się z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Każdemu udzielana jest pomoc, przyjmiemy wszystkich, którzy będą tego potrzebowali – zapewnił Prezydent Andrzej Duda na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Korczowa–Krakowiec.
– Polska – także dzięki służbie właśnie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – jest bezpieczna i my wszyscy też jesteśmy bezpieczni – akcentował Prezydent, odwiedzając żołnierzy.
W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.