przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 sierpnia 2015

Prezydent złożył kwiaty na grobach Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Ryszada Kaczorowskiego

  |   Para Prezydencka w drodze do Krakowa Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Krakowie Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej Para Prezydencka w Świątyni Opatrzności Bożej

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek wieczorem kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Józefa Piłsudskiego w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu. Towarzyszyła mu małżonka Agata Duda.
   
Na wzgórzu wawelskim oczekujący tłum przywitał prezydenta okrzykami: "niech żyje" i "sto lat". Przy wejściu do katedry, dowódca garnizonu Kraków - gen. Adam Joks, złożył mu meldunek. Na progu katedry przywitał go też metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Po opuszczeniu krypty, prezydent wraz z małżonką i metropolitą udali się do "prałatówki".
    Zobacz także: Msza w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę Prezydenta RP

- Bardzo dziękuję wszystkim krakowianom za to miłe przyjęcie, jestem za to bardzo wdzięczny  – powiedział Andrzej Duda po wyjściu ze spotkania z metropolitą.

 - To osobiście także dla mnie bardzo ważne. Wczoraj składałem kwiaty, modliłem się przy grobach prezydentów II Rzeczypospolitej w Warszawie, a dzisiaj tutaj na Wawelu przy grobie pary prezydenckiej, pana prof. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii – powiedział Andrzej Duda.

 

Z Krakowa prezydent Duda wrócił do Warszawy, gdzie w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej złożył kwiaty na grobie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego.

 

Prezydentowi towarzyszyli ministrowie KPRP.(PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.