przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 22 sierpnia 2015

Prezydent do policjantów: Razem służymy społeczeństwu

  |   Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie Wizyta prezydenta w szkole policyjnej w Szczytnie

Prezydent ma obowiązek służyć Polsce z takim oddaniem, jak służą jej funkcjonariusze - policjanci, żołnierze, strażacy i inne formacje mundurowe. Prezydent Rzeczypospolitej ma także obowiązek służby dla funkcjonariuszy, dla społeczeństwa, dla polskiego państwa. Służymy mu razem i także na tym polega budowanie naszej wspólnoty – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski w szkole policyjnej w Szczytnie.

Zwracając się do funkcjonariuszy prezydent podkreślił, że czuje się ogromnie dumny widząc z godnością noszony mundur, miłość do służby i miłość do Rzeczypospolitej. - Gratuluję tego wspaniałego awansu, tej nowej drogi służby dla Rzeczpospolitej, dla polskiego społeczeństwa. Bo przede wszystkim właśnie Polsce i społeczeństwu, ludziom służycie. Dziękuję za to – powiedział.

 

- To specyficzna sytuacja, ale jakże symboliczna. Prezydent Bronisław Komorowski nadał Państwu stopnie oficerskie, dziś nowy prezydent jest z wami po to, żeby dopełnić - w moim poczuciu - prezydenckiego obowiązku. Chciałbym, żebyście to odczytali jako dosłowną emanację słów konstytucji - że prezydent stoi na straży ciągłości władzy państwowej. To jest właśnie element i pokaz ciągłości władzy państwowej, bo władza, niezależnie od tego, kto ją sprawuje, powinna szanować funkcjonariuszy Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował rektorowi i kadrze akademickiej za trud przygotowania do jeszcze lepszej służby, a także rodzinom policjantów, podkreślając ich codzinne poświęcenie. - To niebezpieczna praca wymagająca poświęcenia nie tylko od was, ale także od waszych najbliższych. Im chciałem nie tylko pogratulować, ale także podziękować z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej, jako Jej najwyższy przedstawiciel – mówił.Powołując się na badania, wg których policja cieszy się 72% zaufaniem społecznym podkreślił, że wielkim zadaniem dla funkcjonariuszy jest zdobycie zaufania pozostałych 28%. - Chciałbym, żeby polscy funkcjonariusze, funkcjonariusze naszego wspaniałego państwa, byli także zdobywcami. Zdobywcami w codziennej pracy, zdobywcami sukcesu, jakim dla was jest bezpieczeństwo Polaków – powiedział prezydent.

Promocję na stopień podkomisarza uzyskało 280 funkcjonariuszy, w tym 41 kobiet.

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.