przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 15 grudnia 2016

Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP

  |   Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Żołnierska wigilia z udziałem Prezydenta RP (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować; chcę serdecznie za tę służbę żołnierską podziękować - mówił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z żołnierzami w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku k. Tomaszowa Maz. (woj. łódzkie).

 

Dziękował za zaproszenie do bazy lotniczej, z której na misje zagraniczne odlatywali żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Zobacz także: Wystąpienie prezydenta w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku

 

- Stoicie na straży bezpieczeństwa Polski - można powiedzieć szerzej - stoicie na straży bezpieczeństwa pokoju światowego, także jako ta armia, która jest elementem Sojuszu Północnoatlantyckiego, największego sojuszu obronnego na świecie. Bardzo serdecznie za tę służbę chcę wszystkim państwu podziękować - powiedział prezydent.

- To jest wielka sprawa, to co robicie. To właśnie dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować - podkreślił.

 

Prezydent podziękował też rodzinom i bliskim żołnierzy. - Dziękuję za tę obecność, bo to ta obecność tworzy prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i prawdziwą atmosferę wigilijną - zaznaczył. - Proszę o przekazanie tego podziękowania od prezydenta Rzeczypospolitej, nie tylko podziękowania, ale też olbrzymich wyrazów szacunku dla najbliższych, dla rodzin tych, którzy służą Rzeczypospolitej - mówił.

 

Andrzej Duda życzył również politykom, także sobie i ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi oraz rodzinom i najbliższym polityków, by wszyscy byli w stanie "w pracy politycznej to bezpieczeństwo Rzeczypospolitej w jak największym stopniu zapewniać".

 

Prezydent podkreślił, że cieszą go zakupy nowego uzbrojenia produkowanego w naszym kraju. - W ten sposób te pieniądze budżetowe w dużym stopniu pozostaną tu i będą rozwijały nadal polski przemysł. Będą zapewniały życie polskim pracownikom i ich rodzinom. A przede wszystkim będą inwestowane w naszym kraju w dalszy rozwój i przemysłu, i miejsc pracy, i unowocześniania naszego przemysłu - mówił.

 

- Będziemy oczywiście realizowali i kolejne zakupy, także i zakupy śmigłowców czy tego, co tak naprawdę dla 25. Brygady Kawalerii Powietrznej stanowi rumaki. Te rumaki są nawet tutaj z nami w hangarze. Mam nadzieję, że będziemy w stanie w najbliższym czasie nabyć nowe śmigłowce dla polskiej armii i wiele nowych zestawów uzbrojenia - powiedział Andrzej Duda. - Po co? Po to, żebyście państwo mogli jeszcze sprawniej wykonywać swoją służbę, a także po to, abyście byli w tej służbie jeszcze bardziej bezpieczni - dodał.

 

- Ten sprzęt jest bardzo drogi, to są horrendalne wydatki. Ale żołnierz jest jeszcze droższy. W związku z czym bezpieczeństwo żołnierzy jest jednym z podstawowych elementów, kiedy myślimy o tym jakie uzbrojenie powinno zostać i jakie wyposażenie powinno zostać kupione - zaznaczył.

 

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział podczas uroczystości, że to był rok, w którym dzięki prezydentowi, MON miało możliwość przekazania polskiej armii i państwu polskiemu "szeregu dobrych wiadomości - dobrych zmian". - Nie będę ich wszystkich wyliczał, bo trwałoby to zbyt długo, począwszy od tego, że szeregowi mogą wykorzystać w pełni swoje kompetencje, wiedzę i dorobek, a skończywszy na uwolnieniu możliwości awansu oficerów i podoficerów - mówił. (PAP) 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.