Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 15 stycznia 2017

Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle

  |   Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP) Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP)

Kamil Stoch wygrał w niedzielę w Wiśle drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Konkurs obejrzał Prezydent RP Andrzej Duda. Zobacz także: Śniadanie z Kadrą Narodową w skokach narciarskich

 

Kamil Stoch powtórzył w niedzielę sukces, wygrywając zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Dzień wcześniej został pierwszym Polakiem, który triumfował w konkursie tego cyklu na obiekcie im. Adama Małysza.

 

Po zakończeniu konkursu Prezydent RP wręczył puchary za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie. Osobiście pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa.

 

W wywiadzie dla TVP prezydent Duda przyznał, że przeżywał na skoczni bardzo duże emocje.


- Przed chwilą pan Kamil mówił, że trochę loterii dzisiaj było, dlatego, że wiatr podwiewał dość niespodziewanie. Może na dole skoczni nie było tego czuć, ale podobno na górze tak. Ja mówię: „Panie Kamilu, szczęście sprzyja lepszym”. Tak to jest w sporcie. Ogromnie wszyscy się cieszymy - powiedział.


Prezydent wspomniał, że serce mu zadrżało po bardzo dobrych skokach Norwega Daniela-Andre Tandego i Słoweńca Domena Prevca.


- Ale - jak widać - Kamil jest teraz bezkonkurencyjny. Ten pierwszy skok był wspaniały. Zdecydowanie przeskoczył wszystkich i to dało mu dodatkowe punkty przewagi. W drugim skoku było troszeczkę gorzej, bo warunki były zmienne, ale - jak widać - wszystko się pięknie udało i mamy wielką radość - dodał.

 

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii (135,5 m), ale w drugiej skoczył bliżej niż jego najgroźniejsi rywale (128 m i ostatecznie wyprzedził zaledwie o 1,2 pkt Norwega Daniela Andre Tandego oraz o 1,3 Słoweńca Domena Prevca.

 

Maciej Kot zajął piąte miejsce, a Piotr Żyła - jedenaste.

 

Prezydent Duda zaprosił też wszystkich kibiców do Zakopanego, gdzie w następny weekend odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata - drużynowy i indywidualny. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu