Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

"Polska powinna konkurować z Zachodem jakością i innowacyjnością"

  |   Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Podczas wizyty w Żaganiu Prezydent odwiedził Poaugustiański Zespół Klasztorny. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania. W Pałacu Książęcym Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Żagania.
Polska nie powinna konkurować z Zachodem tanią siłą roboczą, ale jakością, wydajnością pracy, innowacyjnością - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Żagania (Lubuskie). - Wielką szansą Polski są jej dobrze wykształceni obywatele - zaznaczył. Zobacz także: Wystąpienie prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Żagania
 
Andrzej Duda powiedział, że jako prezydent jest w Żaganiu po raz pierwszy. Podkreślił, że bardzo mu zależy na realizacji polityki polegającej na tym, że "więcej uwagi zwraca się na mniejsze ośrodki miejskie takie, jak Żagań".
 

 
Według prezydenta "bardzo wiele z nich zostało bowiem jak gdyby zapomnianych". "Nie mówię, że tak się stało z Żaganiem, ale są miejsca, które rzeczywiście potrzebują dzisiaj dodatkowej troski, a przede wszystkim, gdzie ludzie potrzebują wsparcia" - mówił prezydent Duda.
 
Wyraził satysfakcję z wprowadzenia programu "Rodzina 500 plus", który - jak zaznaczył prezydent - dotyczy także mieszkańców dużych miast, ale najbardziej odczuwalny i najbardziej namacalne efekty ma właśnie w małych miejscowościach.
 
Prezydent dodał, że zarzuty wobec programu 500+, że zniechęca on zwłaszcza kobiety do podejmowania pracy, są nietrafione. "Moja propozycja jest jedna: podwyższcie państwo wynagrodzenia. Mówię to do pracodawców. Zachęćcie państwo te panie, żeby one chciały pracować" - mówił prezydent Andrzej Duda.
 
Podkreślił, że program 500+ "to nie jest jałmużna, ale inwestycja w społeczeństwo".
 
Prezydent mówił też, że wiele środowisk kobiecych postuluje, by wynagradzać kobiety, które decydują się na poświęcenie kariery zawodowej na rzecz wychowania dzieci. Jak mówił, program 500+ to jest swoista formuła docenienia tej domowej pracy kobiet.
 
- Program 500+ to jest także elementem dążenia do tego, żeby w Polsce wzrastały wynagrodzenia. Bo nie chcę, żebyśmy byli krajem, który konkuruje z państwami Europy Zachodniej tanią siłą roboczą. Chcę, żebyśmy konkurowali jakością, wydajnością pracy, innowacyjnością, wszystkim tym, co jest naszą wielką szansą - podkreślił prezydent.
 
Jak zaznaczył, tą wielka szansą "jest polski obywatel, polski pracownik, który najczęściej jest dobrze przygotowany, bardzo często jest wysoko wykształcony, ma bardzo często wysokie umiejętności, który jest inteligentny, który jest sprytny". Prezydent podkreślił, że właśnie dlatego bardzo zależy mu na wspieraniu młodych polskich przedsiębiorców i polskich innowacyjnych przedsiębiorstw tzw. start-upów.
 
Zobacz także: Prezydent w Żaganiu: Witamy naszych amerykańskich sojuszników! PL/ENG Prezydent wyraził też satysfakcję, że wcześniej mógł spotkać się z żołnierzami USA oraz wziąć udział w inauguracji wspólnych szkoleń oddziałów polskich i amerykańskiej brygady pancernej. Podziękował mieszkańcom Żagania za gościnne przyjęcie sojuszników z NATO.(PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu