przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 16 lutego 2017

V Memoriał Marii Kaczyńskiej

  |   Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju Prezydent Andrzej Duda w Rabce Prezydent Andrzej Duda w Rabce Prezydent Andrzej Duda w Rabce Prezydent Andrzej Duda w Rabce Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda na stoku Polaczkówka V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej V Jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda na V Jubileuszowym Memoriale Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda na V Jubileuszowym Memoriale Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej Prezydent Andrzej Duda z laureatami i uczestnikami V Jubileuszowego Memoriału Marii Kaczyńskiej

- Dziękuję, że prezydentową Marię Kaczyńską upamiętnia się w Rabce właśnie w ten sposób, poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział dzieci – mówił prezydent Andrzej Duda, który gościł w czwartek na V Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju.

 

- Przyjeżdżają tu również politycy, żeby pokazać, że życie składa się nie tylko z polityki i że pamiętają – dodał prezydent Duda.

 

Od 2013 roku w Rabce odbywają się zawody narciarskie, które mają upamiętnić postać śp. Marii Kaczyńskiej, tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej. Biorą w nich udział mieszkańcy Małopolski oraz politycy. Zobacz także: Prezydent wziął udział w narciarskim Memoriale Marii Kaczyńskiej

 

W tym roku po raz pierwszy Memoriał Marii Kaczyńskiej trwał dwa dni i po raz pierwszy wystartowali w nim zawodnicy niepełnosprawni. Na stoku pojawili się 15 lutego, podobnie jak uczniowie szkół podstawowych. 16 lutego, w czwartek, w zmaganiach brali udział gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz VIP-y i dorośli narciarze, którzy zmierzyli się z politykami.

 

 

Prezydent zauważył, że wydarzenie to zaczyna przybierać coraz bardziej rodzinny charakter. - Bardzo dziękuję, że poprzez wydarzenie sportowe, zjazdy narciarskie, Rabka pamięta o pani prezydentowej. Maria Kaczyńska uwielbiała jeździć na nartach. Cieszę się ogromnie, że o niej pamiętamy oraz cieszę się, że mogłem razem z państwem uczestniczyć w tym wydarzeniu, wspominając wspaniałą Pierwszą Damą – podkreślał Andrzej Duda.

 

Na zakończenie imprezy prezydent wręczył medale zwycięzcom zawodów.

 

Andrzej Duda pierwszy raz uczestniczył w Memoriale Marii Kaczyńskiej jeszcze jako kandydat na prezydenta. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pojawił się na stoku, ale w samych zawodach udziału nie brał.

 

Wcześniej, przed zawodami, prezydent złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską w Liceum im. Eugeniusza Romera.

 

Śp. Małżonka Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rabce spędziła dzieciństwo i młodość. W latach 1958-61 chodziła tu do liceum i zdała maturę.

 

V jubileuszowy Memoriał Marii Kaczyńskiej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Marty Kaczyńskiej. Córka tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej z powodu choroby nie przyjechała do Rabki-Zdroju. Do uczestników napisała list. Wyraziła w nim radość, że w zawodach wzięły udział osoby niepełnosprawne, które tak wspierała jej matka.

 

(PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.