Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 lutego 2017

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  |   Wizyta Prezydenta RP w Raszynie Uroczystość podpisania ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Uroczystość podpisania ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Uroczystość podpisania ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Wystąpienie Prezydenta RP Wystąpienie Prezydenta RP Uroczystość podpisania ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Wizyta Prezydenta RP w Raszynie Prezydent zwiedził zakład, po którym oprowadził go właściciel Walformu Prezydent zwiedził zakład, po którym oprowadził go właściciel Walformu Prezydent zwiedził zakład, po którym oprowadził go właściciel Walformu Wizyta Prezydenta RP w Raszynie Wizyta Prezydenta RP w Raszynie

Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowela zakłada, że tworząc prawo będzie się badać wpływ przepisów na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

Uroczystość podpisania noweli odbyła się w Raszynie pod Warszawą w firmie Walform, produkującej m.in. formy wtryskowe do tworzyw sztucznych.

 

 

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bardzo się cieszy, iż mógł wystąpić z inicjatywą w tej sprawie. Dodał, że ustawa powstała, by chronić interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak mówił prezydent, w Polsce 99,8 proc. ogółu wszystkich przedsiębiorstw stanowią właśnie te mikro, małe i średnie firmy. Zobacz także: Wystąpienie podczas uroczystości podpisania ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

 

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przygotowana przez prezydenta. Do parlamentu trafiła 1 sierpnia ubiegłego roku. Sejm przyjął ją 26 stycznia.

 

W noweli prezydent zaproponował, by wszystkie projekty aktów normatywnych, dotyczących praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Rezultat tych badań ma być obowiązkowym elementem uzasadnienia do projektu aktu.

 

Zobacz także: Projekt ustawy o swobodzie działalności gospodarczej Według prezydenta zarówno poziom skomplikowania przepisów podatkowych, jak i nadmiar obowiązków administracyjno-formalnych oddziałuje na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w znaczenie większym stopniu niż na przedsiębiorstwa duże. W związku z tym, uznaje się za "uzasadnione poczynienie szczególnych starań w celu dopasowania projektowanych przez prawodawcę regulacji do specyfiki funkcjonowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" - argumentował w uzasadnieniu prezydent.

 

Po złożeniu podpisu pod nowelizacją Andrzej Duda zwiedził zakład, po którym oprowadził go właściciel Walformu Władysław Walczak.  (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu