przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 4 marca 2017

Ruszył VIII bieg „Szlak bez Granic” Witów-Oravice

  |   Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Prezydent w Witowie uczestniczył w rozpoczęciu VIII biegu „Szlak bez Granic” Witów - Oravice Spotkanie z samorządowcami

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystym rozpoczęciu VIII biegu "Szlak bez Granic", który wystartował z Witowa koło Zakopanego i zakończy się w słowackich Oravicach.

 

- Wczoraj gościłem pana prezydenta Słowacji Andreja Kiskę w Zakopanem, byliśmy razem na Kasprowym Wierchu. Przedwczoraj spotkaliśmy się w Warszawie. Rozmawialiśmy o rozwoju tej przyjaźni, o rozwoju więzi nie tylko pomiędzy Polską i Słowacją, ale także więzi w Europie Środkowej, tutaj, gdzie leżą nasze państwa. W znacznie szerszej formule - nie tylko Polska-Słowacja, ale w formule tzw. Trójmorza, czyli tego, aby były dobre połączenia pozwalające nam na sprawne przemieszczanie się, na taką spokojną i łatwą turystykę od Morza Bałtyckiego aż do Morza Czarnego i Adriatyckiego - powiedział Prezydent. 

 

 

Zobacz także: "Swobodne przekraczanie granic to wielki dorobek zjednoczonej Europy" Jak dodał, to jest "wielka idea" i wierzy, że uda się ją zrealizować. Dodał, że sobotnie spotkanie jest dla niego także elementem tej "idei Trójmorza". - Wystarczy, że wszędzie przeprowadzimy takie inicjatywy łączące czy likwidujące granice, że wszędzie będzie mówili o potrzebie komunikacji, potrzebie spotkania. Ta wielka idea połączenia trzech mórz zostanie zrealizowana poprzez te właśnie drobne, lokalne odcinki - powiedział. (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.