przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 30 marca 2017

"Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo"

  |   Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent w Elektrowni Połaniec Prezydent z wizytą w Staszowie Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa Spotkanie Prezydenta RP z mieszkańcami Staszowa
 Andrzej Duda odwiedził Elektrownię Połaniec, która dwa tygodnie temu została kupiona od francuskiego właściciela, przez Grupę Enea, należącą do Skarbu Państwa. Prezydent podkreślił, że dzięki tej transakcji poprawiło się bezpieczeństwo energetyczne kraju.
 
Zobacz także: Prezydent RP Andrzej Duda dla Radia Kielce Węglowa elektrownia jest położona we wsi Zawada koło Połańca w woj. świętokrzyskim. To jedna z młodszych elektrowni systemowych w kraju oraz największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Firma nosi teraz nazwę Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec).
 
Elektrownia przeszła w ostatnich latach wart około 1,5 mld zł intensywny program modernizacyjny. Obecnie składa się z siedmiu bloków węglowych oraz jednego bloku biomasowego („zielonego bloku” oddanego do użytku w 2012 r.), a jej łączna moc to 1,9 GW. Wszystkie bloki węglowe umożliwiają współspalanie biomasy (do 20 proc.). Blok biomasowy to największy taki obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie i na świecie.
 
 
 
 
>> Spotkanie z mieszkańcami Staszowa
 
- Obecna władza realizuje proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i bezpieczeństwa - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa (woj. świętokrzyskie) prezydent Andrzej Duda.
 
Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa Podkreślił, że czwartkowa wizyta w Elektrowni Połaniec była dla niego momentem ogromnej satysfakcji. - Z radością usłyszałem od prezesa zarządu: "Panie prezydencie dwa tygodnie temu zakończyliśmy proces przejmowania tej spółki, tego zakładu z powrotem w ręce Rzeczypospolitej" - powiedział Andrzej Duda.
 
Prezydent mówił "o kłamstwie opowiadanym w latach dziewięćdziesiątych" - "że przyjdzie zagraniczny inwestor i będzie lepiej, będzie lepiej zarządzał, będzie lepiej wszystko funkcjonowało, i generalnie, jeśli wszytko sprzedamy, to będzie lepiej".
 
- Nikt nie zadba o nasze interesy tak, jak my potrafimy o nie zadbać, na swojej ziemi - powiedział . - Z podniesioną głową mogę powiedzieć, że obecna władza, w tym ja, ten właśnie proces także tu, w Świętokrzyskiem, realizuje - proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i proces przywracania bezpieczeństwa. Energetyka to kwestia bezpieczeństwa - powiedział prezydent. CZYTAJ WIĘCEJ
(PAP) 

 
 
 
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.