Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 18 listopada 2017

Prezydent: Chodzi o to, by polski biznes był innowacyjny

  |   Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie Prezydent Andrzej Duda odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie

Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, inwestowali w badania i rozwój – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który w sobotę odwiedził firmę Dragon Poland w Skawinie. Przedsiębiorstwo świętuje właśnie 45. rocznicę działalności.

 

Zobacz także: Prezydent zainaugurował "Kongres 590" PL/ENG Prezydent zwiedził stoiska ubiegłorocznych laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydent przypomniał, że niedawno był w Jasionce koło Rzeszowa na gospodarczym "Kongresie 590".  - Prowadziliśmy dyskusję, jak jeszcze mocniej wspierać rodzimy biznes, stwarzać jeszcze lepsze warunki do inwestowania - mówił Prezydent, zwracając się do gości zgromadzonych na jubileuszowych obchodach.

 

 

Jak zaznaczył Andrzej Duda, chodzi o to, by „polscy przedsiębiorcy się rozwijali, konkurowali na rynku krajowym, europejskim, światowym, aby prowadzili wyrafinowaną, wyspecjalizowaną produkcję”, aby byli innowacyjni i stawiali na nowe metody produkcji, na nowatorskie rozwiązania w zarządzaniu, by inwestowali w badania i rozwój.

 

- Jeżeli mówimy o takiej przedsiębiorczości, to rodzinna firma Dragon, firma państwa Czekajów jest tego absolutną kwintesencją; jak w soczewce skupiają się tutaj wszystkie te elementy, które dla mnie jako Prezydenta i dla ekspertów w zakresie gospodarki są najważniejsze – podkreślił Prezydent.

 

Wyznał, że razem z żoną używali produktów firmy Dragon do remontu swojego pierwszego mieszkania. - Te produkty - zaznaczył Andrzej Duda - odkąd pamiętam są obecne na rynku małopolskim.

 

Według Prezydenta firma ze Skawiny to wzór przedsiębiorczości i uporu -rozwijała się nawet w czasach PRL, kiedy prywatna działalność nie była mile widziana.

 

Następnie Prezydent wziął udział w otwarciu nowego zakładu - kompleksu biurowo-magazynowo-produkcyjnego.

 

 

 

Dragon Poland to firma specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. Powstała w 1972 roku z inicjatywy Zofii i Kazimierza Czekajów, którzy porzucili dotychczasowe zajęcia - Kazimierz był asystentem na Politechnice Krakowskiej, a Zofia pracowała w dziale technologicznym fabryki Wawel – i postanowili rozpocząć  własną działalność gospodarczą. Nazwa nawiązuje do smoka wawelskiego i ma symbolizować jego siłę.

 

Dziś Dragon Poland w swojej ofercie ma ponad 400 rodzajów produktów, co stawia ją w szeregu najważniejszych przedsiębiorstw tego typu w Polsce. Wyroby firmy można znaleźć nie tylko w sieciach budowlanych i hurtowniach na terenie Polski, ale także w kilkunastu krajach Europy i Azji. (PAP/BZ)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu