przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 listopada 2017

Prezydent: Wierzę, że w Polsce będzie można godnie żyć

  |   Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi

- Dla mnie największą satysfakcją będzie to, jeżeli będę mógł od moich rodaków usłyszeć: Proszę pana, żyje nam się lepiej niż w 2015 r., kiedy pan został Prezydentem – powiedział Andrzej Duda w czasie spotkania z mieszkańcami Złotoryi.

 

Zwracając się do mieszkańców zebranych w miejscowej hali sportowej, Prezydent pochwalił politykę władz lokalnych nastawioną na wsparcie przedsiębiorczości. Podkreślił, że życie przedsiębiorcom ułatwi także ustawa o innowacyjności, którą podpisze w piątek.

 

Wyjaśnił, że przewiduje ona "specjalnie rozwiązania" m.in. podatkowe zaadresowane do kreatywnych ludzi biznesu oraz tych, którzy "chcą w ramach swojej działalności tworzyć gospodarkę innowacyjną, centra badawczo-rozwojowe, prowadzić badania nad nowymi rozwiązaniami".

 

 

 

 

Jako dobry przykład pracy władz samorządowych wskazał na ich działania w lokalnej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziękował, że z otwartymi rękami przyjmują inwestorów, także tych zagranicznych. - Oni także tworzą tutaj miejsca pracy, oni także zasługują na szacunek. Czy są konkurencją? Tak są, ale konkurujmy z nimi. Próbujmy im pokazać, że nasze produkty są lepsze, że my także potrafimy tworzyć innowacyjne rzeczy - mówił Prezydent.

 

Podkreślił, że właśnie dzięki takiej zdrowej konkurencji i pracowitości buduje się pomyślność nie tylko własną, czy małej, lokalnej społeczności, ale pomyślność całej Polski.

 

Zdaniem Prezydenta dzięki rosnącej gospodarce będzie można przeznaczać więcej pieniędzy na politykę socjalną i prorodzinną, np. na takie programy jak 500 plus. - Wierzę, że będziemy mogli realizować takie pomysły, wierzę w to, że będzie można dalej podnosić płacę minimalną, najniższą stawkę godzinową, wierzę w to, że będzie można znacząco podnieść najniższe emerytury i renty, a w efekcie wszystkie emerytury, żeby można było w Polsce godnie żyć; to mój wielki cel jako Prezydenta – mówił Andrzej Duda.

 

 

 

- Będę to zawsze powtarzał, że dla mnie największą satysfakcją na koniec mojej prezydenckiej służby będzie to, jeżeli będę mógł od moich rodaków, od zwykłej polskiej rodziny usłyszeć: Proszę pana, żyje nam się lepiej niż w 2015 r., kiedy pan został Prezydentem - dodał.

 

Zwrócił także uwagę, jak wielkie znaczenie dla rozwoju społeczności lokalnej ma ponadpartyjna współpraca. - Ja nie pytam, skąd pochodzisz, i nie pytam cię, z jakiego obozu politycznego jesteś; jeżeli chcesz dobrze dla miasta, to działajmy razem - podkreślał Prezydent.

 

Przypomniał też, że zawsze doceniał rolę mniejszych ośrodków, które - jak mówił - w okresie transformacji "straciły najwięcej" i "znalazły się bardzo często poza szlakami, którymi poruszają się politycy czy ci, którzy akurat są przy władzy". - Może to kwestia polityki, może to kwestia chcenia. Ja się chcę z państwem spotykać właśnie tutaj, gdzie mieszkacie, bo ogromna część moich rodaków mieszka właśnie w małych i średnich miastach Rzeczypospolitej - zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.  (PAP, BZ)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.