Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 grudnia 2017

Para Prezydencka przygotowała paczki dla potrzebujących

  |   Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie Udział Pary Prezydenckiej w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności w Ciechanowie

Zobacz także: Para Prezydencka przekazała prezenty w ramach akcji „Szlachetna Paczka” Małżonka Prezydenta RP wspiera Choinki Jedynki - Dziękuję tym, którzy wyciągają przyjacielską dłoń do potrzebujących - powiedział Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz ministrem Wojciechem Kolarskim, w Banku Żywności w Ciechanowie, przygotował paczki dla potrzebujących. 

 

Do najbiedniejszych trafią głównie produkty spożywcze, takie jak mąka, cukier, olej czy ryż. Wszystko zostało zebrane przez 142 wolontariuszy na północnym Mazowszu, podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności. Przygotowane przez Parę Prezydencką paczki zostaną przekazane podopiecznym Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie. 

 

Prezydent dziękował organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie, a także wszystkim klientom sklepów i szefom firm, którzy dostarczają produkty do banków żywności.

 

 

Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że akcja trwa już od 21 lat i przez ten okres zebrano 758 tys. ton żywności o wartości prawie 2 mld zł.  Para prezydencka po raz trzeci wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. - Natomiast już od lat wspieramy tę akcję robiąc zakupy w ramach zbiórki żywności w naszym osiedlowym sklepie w Krakowie - przyznała Pierwsza Dama. Zaapelowała  o to, by nie marnować jedzenia, ale się nim podzielić z tymi, którym go brakuje. 

 

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski poinformował, że w tym roku w akcji zbierania żywności uczestniczyło 55 tys. wolontariuszy. W ciągu trzech dni zbiórki udało się zebrać 776 ton żywności. (KP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu