Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 4 stycznia 2018

"Polskę stać na najlepszych sportowców"

  |   Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Symboliczne otwarcie kolei kanapowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Wpis do księgi pamiątkowej Spotkanie z kadrą nauczycielską Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z kadrą nauczycielską Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z kadrą nauczycielską Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z kadrą nauczycielską Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych na boisku szkolnym Prezydent otrzymał od uczniów kurtkę zimową z logo Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Rozmowy z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych na boisku szkolnym Spotkanie z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Rozmowy i wspólne zdjęcia z uczniami SMS Sportów Zimowych w Buczkowicach Rozmowy i wspólne zdjęcia z uczniami SMS Sportów Zimowych w Buczkowicach

Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w czwartek z nauczycielami i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach, wyraził przekonanie, że Polska powinna mieć swojego reprezentanta "w każdej z dyscyplin sportowych, także jeśli chodzi o sporty zimowe, (...) w światowej dwudziestce najlepszych sportowców". - Jestem przekonany, że nas na to stać - zaznaczył Andrzej Duda.


- To oczywiście kwestia kolejnych inwestycji w infrastrukturę, to kwestia wspierania, również i finansowego, szkolenia w sportach zimowych. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to wszystko zrealizować - poprzez działania ministerstwa sportu, ale także poprzez działania polskich firm, które są w stanie być sponsorami polskiego sportu i czynią to, i mam nadzieję, że to będzie się rozwijało - podkreślił Prezydent.

 

 

Andrzej Duda przypomniał, że rozpoczął się rok stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. - Chciałbym, abyśmy ten rok wspaniale uczcili. Mam nadzieję, że będzie to bardzo dobry rok dla szkoły. Trwa tu budowa nowej hali gimnastycznej. Mam nadzieję, że uda się zbudować nowe trasy biegowe. Rozwoju i coraz lepszych warunków szkolenia i pracy chciałem życzyć nauczycielom, trenerom i uczniom – mówił.

 

 

Zobacz także: Prezydent pogratulował Kamilowi Stochowi Do szkoły uczęszcza 82 gimnazjalistów i licealistów, którzy uprawiają skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurencje alpejskie. Wśród nich jest m.in. 17-letni Tomasz Pilch, aktualny lider stawki skoczków narciarskich w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, który zadebiutował w konkursie Pucharu Świata. W czwartek wystartował w zawodach w Innsbrucku.


W przeszłości w buczkowickiej szkole uczyli się m.in. skoczkowie Piotr Żyła, Stefan Hula, biegacze Maciej Kreczmer i Maciej Staręga oraz Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Agnieszka Szymańczyk, dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar oraz alpejczyk Maciej Bydliński.


Andrzej Duda przed spotkaniem z nauczycielami i młodzieżą przeciął wstęgę i symbolicznie otworzył gruntownie zmodernizowaną kolej kanapową na Skrzyczne w Szczyrku. To najwyższa góra Beskidu Śląskiego, która jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i narciarzy. Obiekt należy do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. (MK. PAP)

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu