Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 27 lutego 2018

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Bochni

  |   Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Bochni

- Chciałbym, żeby rok stulecia odzyskania niepodległości był rokiem, w którym pokażemy naszych lokalnych bohaterów; żebyście poczuli, że niepodległość nie została przyniesiona z zewnątrz, tylko że sami ją przynieśliśmy - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Bochni. Zobacz także: Prezydent honorowym obywatelem Bochni

 

Prezydent podkreślał historyczne znaczenie Bochni dla budowy potencjału Rzeczypospolitej, a także związany z tym miastem „etos ciężkiej pracy”.  Zaznaczył, że dzięki temu Bochnia nawet po kryzysach, po trudnych latach wracała i odnosiła sukces. - To on budował patriotyczne postawy, to właśnie on prowadził do tego, że Bochnianie zawsze stawali w obronie Rzeczypospolitej i dla odrodzenia Rzeczypospolitej – mówił Prezydent.

 

Andrzej Duda przypomniał, jak ważne jest, by w roku stulecia odzyskania niepodległości, pokazywać historię naszych małych ojczyzn i ich lokalnych bohaterów.

 

- Chciałbym, żeby takie właśnie upamiętnienie spowodowało, żebyście tu, w Bochni i w innych polskich małych miastach, miasteczkach, poczuli, że niepodległość została przyniesiona nie gdzieś z zewnątrz, tylko że myśmy sami ją przynieśli - taka jest siła jej obywateli i taka jest w nas siła ducha, i chciałbym, żeby ten duch wiecznie trwał - dodał Prezydent. (WP/PAP)

 

Poleć znajomemu