Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 marca 2018

„Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną"

  |   Wizyta Prezydenta RP w Wielkopolsce Prezydent Andrzej Duda przybył do Winnej Góry Prezydent Andrzej Duda w Winnej Górze. Prezydentowi towarzyszy minister Andrzej Dera Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie generała Dąbrowskiego w kościele w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Prezydent Andrzej Duda zwiedził pałac w Winnej Górze Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą miejsce rozstrzelania mieszkańców Środy Wielkopolskiej w 1939 r. Złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą miejsce rozstrzelania mieszkańców Środy Wielkopolskiej w 1939 r. Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Spotkanie z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy Andrzej Duda Podziękował strażakom i policjantom za udział w akcji ratowniczej. Zapewnił, że będzie rozmawiał z Premierem na temat pomocy poszkodowanym Andrzej Duda Podziękował strażakom i policjantom za udział w akcji ratowniczej. Zapewnił, że będzie rozmawiał z Premierem na temat pomocy poszkodowanym

Wizytę w Wielkopolsce Prezydent rozpoczął w Winnej Górzy, gdzie złożył wieniec na grobie zmarłego 200 lat temu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Następnie udał się do Środy Wielkopolskiej na spotkanie z mieszkańcami. Wieczorem Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy. Prezydentowi towarzyszy Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera.

 

 

  • Kwiaty na grobie gen. Dąbrowskiego

Zobacz także: Wystąpienie podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej Wizytę w Wielkopolsce Prezydent rozpoczął w Winnej Górzy, gdzie złożył wieniec na grobie zmarłego 200 lat temu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Twórca Legionów Polskich we Włoszech, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej z 1794 roku, inicjator zwycięskiego powstania wielkopolskiego z 1806 roku, został pochowany w miejscowym kościele pw. św. Michała.

 

Gen. Dąbrowski ostatnie lata życia spędził właśnie w Winnej Górze, w majątku, który otrzymał w 1807 roku od Napoleona. Prezydent zwiedził też pałac, w którym znajduje się dziś izba pamięci poświęcona słynnemu dowódcy. 

 

 

  • Złożenie wieńca przed tablicą upamiętniającą miejsce rozstrzelania mieszkańców Środy Wielkopolskiej w 1939 r. 

 

  • „Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia”

- Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. 

 

Zobacz także: Wizyta prezydenta w Wielkopolsce Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Bochni Prezydent: Najbardziej zależy mi na Rodakach Zwrócił uwagę na "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię". - To przede wszystkim odwaga młodych, aby mieć dzieci, ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi - mówił Andrzej Duda.

 

- Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia - podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, nowoczesne państwo to takie, "które dba o swoich obywateli, bo wtedy oni także o nie dbają". CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

 

 

 

  • Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy

Andrzej Duda spotkał się z rodzicami dziewczynki. Rozmawiał również z lekarzami na temat stanu zdrowia pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku niedzielnej katastrofy budowlanej.

 

Podziękował strażakom i policjantom za udział w akcji ratowniczej. - Dziękuję wszystkim tym, którzy niezwykle ofiarnie starali się ratować życie i poszukiwali, i pracują tam cały czas. - Jestem wdzięczny za tę akcję, bo uważam, że była prowadzona dobrze - powiedział.

 

Zapewnił, że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim na temat pomocy poszkodowanym.

 

Do zawalenia kamienicy doszło w niedzielę rano przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu. Zginęło pięć osób, 21 osób zostało rannych. Część poszkodowanych nadal przebywa w szpitalach. (PAP/BZ/KP)

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu