Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 marca 2018

„Projekt drogi S3 to jedna z fundamentalnych inwestycji”

  |   Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kamiennej Góry Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

Projekt drogi S3 to jedna z fundamentalnych inwestycji, która oznacza jeszcze większe otwarcie całego regionu dla turystyki i biznesu - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry. Zaznaczył, że projekt stanowi niezwykle istotny element jego wizji politycznych jako Prezydenta. - Głęboko w to wierzę, że projekt S3 będzie oznaczał lata zupełnie nowej jakości dla Państwa miasta – powiedział Prezydent do mieszkańców Kamiennej Góry. 

 

Andrzej Duda podkreślił, że jest bardzo zaangażowany w Inicjatywę Trójmorza. - Ta inicjatywa sprowadza się przede wszystkim do realizacji wielkich projektów inwestycyjnych, jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury - drogi, koleje, porty, interkonektory gazowe łączące nasze kraje, nowe rurociągi gazowe, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i gazowego, i jeżeli chodzi o energię elektryczną - to są te najbardziej priorytetowe projekty – mówił.


Wskazywał na znaczenie drogi, która będzie łączyła port w Świnoujściu, w Szczecinie z Republiką Czeską.  – To jest jedna z fundamentalnych inwestycji programu prowadząca z północy na południe. Ale jednocześnie oznacza ona otwarcie całego Państwa regionu, w tej części Dolnego Śląska - otwarcie dla turystyki jeszcze większe, niż do tej pory, otwarcie dla biznesu jeszcze większe, niż do tej pory. Jestem przekonany, że będzie to oznaczało także nową, wielką szansę dla Kamiennej Góry – mówił Prezydent. Droga ekspresowa S3 ma być głównym korytarzem łączącym porty w Szczecinie i Świnoujściu z południem Europy. 

 

 

Prezydent podkreślił, że najważniejsze, co udało się zrobić dla polskich rodzin, jest wprowadzenie programu 500+.  - To  jest podziękowanie ze strony państwa polskiego za wychowywanie dzieci, młodego pokolenia. To nie jest żadna pomoc społeczna, żadna jałmużna. To jest coś, co się rodzicom w Polsce od dawna się należało – przekonywał. Dziękował wszystkim rodzinom wychowującym dzieci.

 

 

Andrzej Duda przypomniał, że w tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Apelował o uroczyste obchody, a także do dyrektorów szkół i przedszkoli o rozmowy  z uczniami o niepodległości Polski.– Chciałbym, żeby uczniowie szukali w swoich rodzinach wspomnienia z czasów odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił. – Wspominajcie Państwo tamtą historię, wspominajcie tamtych bohaterów, wspominajcie waszych dziadków, pradziadków, którzy byli w Legionach. Mówcie o nich -  dodał.  - Dziś mamy rzeczywiście suwerenną, niepodległą, wolną Polskę, która – wierzę w to – będzie państwem, w którym będzie nam się żyło coraz lepiej. W związku z tym mówcie o tym dzieciom – podkreślił. 

 

- To jest własne państwo, że czujesz, że pracujesz w nim na własny rachunek, że czujesz, że ty właśnie budujesz tutaj swoją ojczyznę, że to jest twoja przyszłość, że w twoich rękach jest decyzja, że ty przesądzasz o tym, kto będzie rządził, a kto nie. I na tym polega istota wolności, niepodległości i suwerenności, że to ty sam decydujesz o sobie i decydujesz o swoim państwie. I dlatego warto niepodległości i suwerenności bronić za każdą cenę. Dlatego warto pracować dla swojego państwa, warto dla niego płacić podatki i warto wspierać tych, którzy nim dobrze rządzą - zaznaczył Prezydent.

 

 

Na Placu Wolności, gdzie odbywało się spotkanie, Prezydenta powitał Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys. Andrzejowi Dudzie towarzyszył m.in. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. 

  • - Macie Państwo tutaj europejską perłę baroku - mówił również Prezydent wspominając swoją wcześniejszą wizytę w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. - To wspaniałe dzieło architektury sakralnej – zaznaczył. I dodał, że urok tego miejsca jest niesamowity.

 

Andrzej Duda przekazał księdzu kustoszowi sanktuarium w Krzeszowie dokument Patronatu Narodowego Prezydenta RP w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad 25. Festiwalem Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który odbędzie się w dniach 11-13 maja w Krzeszowie.

 

 

Największym skarbem sanktuarium w Krzeszowie jest XIII-wieczna ikona Matki Bożej Łaskawej – najstarszy wizerunek maryjny w Polsce, ukoronowany 2 czerwca 1997 roku w Legnicy przez Papieża Jana Pawła II. 

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu