Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 marca 2018

Prezydent: Toruńskie zakłady przykładem uczciwej prywatyzacji

  |   Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Prezydent Andrzej Duda odwiedził przedsiębiorstwo Plastica sp. w Kowalewie Pomorskim Firma dwukrotnie została wyróżniona Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Oświadczenie Prezydenta RP dla mediów w Kowalewie Pomorskim Oświadczenie Prezydenta RP dla mediów w Kowalewie Pomorskim

- Jestem w firmie, która jest wzorem rozwoju biznesu w Polsce. Śmiało można mówić, że jest to wielki biznes - mówił Prezydent Andrzej Duda, który zwiedził we wtorek w Kowalewie Pomorskim firmę Plastica sp. z o.o.

 

Firma postała w 2004 roku i należy do grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A.

 

Prezydent przyznał, że zakład zrobił na nim ogromne wrażenie. Przypomniał, że choć TZMO powstały jeszcze w PRL, to już niemal od 30 lat działają w warunkach gospodarki rynkowej. Dodał, że wiele podobnych firm upadło, także z powodu "rabunkowych działań prywatyzacyjnych różnego rodzaju". Tymczasem toruńskie zakłady przetrwały i się rozwijały.

 

 

- Spółka sprywatyzowała się w sposób uczciwy - podkreślał Andrzej Duda. Jego zdaniem właśnie przykład toruńskiego przedsiębiorstwa pokazuje, że proces prywatyzacyjny można było przeprowadzić w taki sposób, "aby wspólny majątek się nie zmarnował, nie został rozkradziony" i  jeszcze można było firmę "z wielkim powodzeniem rozwijać".

 

 

 

Prezydent chwalił potencjał TZMO. Podkreślał, że dziś w skład grupy wchodzi 56 firm i 18 zakładów - jednym z nich jest Plastica, która, według niego, jest supernowoczesnym zakładem stawiającym na innowacje i rozwój.

 

- Dzisiaj firma jest obecna w zasadzie na całym świecie – mówił Andrzej Duda.  - Jedna trzecia ludności świata może kupować materiały wyprodukowane przez grupę kapitałową Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.

 

Zobacz także: Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Przypomniał, że TZMO dwa razy znalazły się wśród laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP: po raz pierwszy została wyróżniona w 2012 roku przez Bronisława Komorowskiego i ponownie w 2016 roku w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”. Andrzej Duda podkreślał, że na przyznanie nagrody wpływ miała także działalność charytatywna firmy. - Jest otwarta na człowieka i jego potrzeby - tłumaczył Prezydent. 

 

Podkreślał, że chciałby, aby taki właśnie model przedsiębiorczości polskie firmy realizowały. - Tu, gdzie firma jest mocno zakorzeniona, czuje się na siłach, posiada kapitał, zdolności - wychodzi na inne rynki i opanowuje je, przynosząc także coraz większe dochody także do polskiej gospodarki, tworząc miejsca pracy, budując kolejne polskie marki rozpoznawalne na świecie - mówił. - To firma, która jest wzorem, jeżeli chodzi o rozwój biznesu w Polsce - dodał.

 

W TZMO produkowane są wyroby medyczne, higieniczne i kosmetyczne. 

 

 

Zobacz także: Prezydent o tematach rozmów polsko-niemieckich Podczas późniejszej konferencji prasowej w Kowalewie Pomorskim Prezydent był pytany przede wszystkim o tematy rozmów poniedziałkowego spotkania z Kanclerz RFN. (BZ)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu