przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 25 kwietnia 2018

Spotkanie z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego

  |   Prezydent spotkał się w stolicy powiatu krośnieńskiego - Krośnie Odrzańskim - z jego mieszkańcami Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego Spotkanie z samorządowcami, parlamentarzystami oraz środowiskiem lokalnym Spotkanie z samorządowcami, parlamentarzystami oraz środowiskiem lokalnym Spotkanie z samorządowcami, parlamentarzystami oraz środowiskiem lokalnym

 - Tu jest Polska, w której Państwo żyjecie i którą budujecie. Dziękuję za to tym pokoleniom, które tu gospodarowały, tutaj, w Krośnie Odrzańskim wychowały się i dzięki którym to miasto dziś jest takie, jakie jest. Ono jest takie dzięki Państwa trudowi - powiedział Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie). 

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami powiatu krośnieńskiego - To Państwo odnowili Zamek Piastowski, to Państwo zbudowali nie tak dawno piękny bulwar imienia naszego Ojca Świętego – Jana Pawła II. To Państwo odbudowali port rzeczny, sprawiając, że stał się z niego urokliwy, piękny zakątek Waszego miasta, gdzie można spacerować, odpocząć, uprawiać rekreację. To Państwo budują dzisiaj tutaj komfort życia swój i wszystkich, którzy do Was przybywają. Z całego serca za to Państwu dziękuję - podkreślił Andrzej Duda. 

 

 

 

Zobacz także: „Państwo jest winne wsparcie ludziom niepełnosprawnym i ich opiekunom” Prezydent  prosił mieszkańców Krosna o wspominanie, w roku 100-lecia niepodległości, swoich przodków, którzy przyczynili się do wyzwolenia Polski spod zaborów i działali na rzecz budowania silnego państwa.

 

- Chciałbym, żeby każda rodzina poszukała w swojej historii tych, którzy do niepodległej Rzeczypospolitej przyczynili się poprzez walkę w Legionach, obronę Polski w 1920 roku, budowanie Centralnego Okręgu Przemysłowego – poprzez wszystkie działania, które zmierzały do wielkiego, silnego państwa, które odrodziło się po 123 latach zaborów - wymienił Andrzej Duda. 

 

- Chciałbym, żeby Państwo ich wspomnieli, żebyście o nich opowiadali. Chciałbym, żeby swoimi przodkami chwaliły się dzieci w szkole, żeby rozmawiała o tym młodzież - dodał. 

 

 

 

Krosno Odrzańskie liczy ok. 12 tys. mieszkańców, gmina 17,4 tys., a powiat ponad 54 tys. Do jego najcenniejszych zabytków należą m.in. Zamek Piastowski i Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Bogactwem gminy i powiatu krośnieńskiego jest przyroda – lasy i rzeki Odra oraz Bóbr.

 

To miasto o bogatej i długiej historii. Od czasu pierwszych Piastów osada musiała bronić się przed najazdami władców niemieckich. Z uwagi na strategiczne położenie w widłach rzek Odry i Bobru w XI i XII w. osada pełniła kluczową rolę w systemie ochronnym zachodniej granicy Polski. (WP)

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.