Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 24 czerwca 2018

Wspólne kibicowanie na ORP Pułaski

  |   Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Spotkanie z oficerami w mesie kapitańskiej Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Spotkanie z oficerami w mesie kapitańskiej Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Spotkanie z oficerami w mesie kapitańskiej Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wspólne kibicowanie Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski Prezydent Andrzej Duda na okręcie ORP Generał Kazimierz Pułaski

Prezydent Andrzej Duda wraz z załogą ORP Generał Kazimierz Pułaski kibicował biało-czerwonym podczas meczu Polska – Kolumbia na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Polska drużyna przegrała w niedzielę 0:3. Mecz został rozegrany w Kazaniu. 

 

„Marynarska” Strefa Kibica została zorganizowana na rufie fregaty rakietowej ORP Generał Kazimierz Pułaski, gdzie znajduje się lądowisko dla helikopterów; na jednym z włazów do hangaru zawieszono telebim.  Zobacz także: Strefa kibica w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

 

Pierwszy mecz na MŚ biało-czerwoni rozegrali na stadionie Spartaka w Moskwie. Polska przegrała z Senegalem 1:2. Kolejny mecz Polaków  z Japonią odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

 

 


Przed meczem Prezydent spotkał się z oficerami Marynarki Wojennej RP w mesie kapitańskiej. Wpisał się też do księgi pamiątkowej ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 

Prezydentowi towarzyszył Szef BBN Paweł Soloch. Zobacz także: Prezydent: Infrastruktura Marynarki Wojennej wymaga odbudowy [PL/ENG]

 

– Dziękuję za wspólne kibicowanie. Tym razem się nie udało, ale ważne jest to, co powiedział kiedyś trener Kazimierz Górski. A nie wszyscy to pamiętacie, bo jesteście młodzi. Piłka nożna ma to do siebie, że wiele zależy od szczęścia, umiejętności, dnia, formy i wielu innych rzeczy. Gdyby decydowały tylko pieniądze, mistrzem świata byłaby Arabia Saudyjska, a nie jest i nie będzie – stwierdził po meczu Prezydent.


Andrzej Duda gościł w Gdyni z okazji Święta Marynarki Wojennej i odbywającego się równolegle Święta Morza.


– Bardzo dziękuję za miły wieczór spędzony z Państwem, życzę powodzenia i jeszcze raz składam najlepsze życzenia w dniu Państwa święta – powiedział Prezydent opuszczając fregatę rakietową ORP Generał Kazimierz Pułaski.


– Przestrzegam trzech zasad: obiecałem Naszym, że będę z Nimi, więc nie krytykuję; cieszę się z sukcesów i chwalę, ale jeśli jest za co; nigdy nie załamuję rąk, wyciągam wnioski, bo jutro też jest dzień i trzeba iść do przodu. Biało-Czerwoni stało się. Trudno. Głowa do góry! - napisał też na Twitterze Prezydent.

 

ORP Gen. Pułaski to dar rządu Stanów Zjednoczonych dla Polski. Stacjonuje w Porcie Wojennym w Gdyni. Wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych. To właśnie na tym okręcie spoczywa główny ciężar zadań związanych z osłoną strategicznych szlaków komunikacyjnych na morzu. (KG, PAP)

 

 

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu