Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wizyta Prezydenta w Malborku

  |   Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Wizyta Prezydenta w Malborku. Spotkanie z mieszkańcami Prezydent złożył wieniec przed Pomnikiem Celników Polskich Prezydent złożył wieniec przed Pomnikiem Celników Polskich Wizyta Prezydenta w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku Spotkanie z przedstawicielami samorządu w Wielkim Refektarzu na Zamku Średnim Spotkanie z przedstawicielami samorządu w Wielkim Refektarzu na Zamku Średnim Wpis do księgi pamiątkowej Muzeum Zamkowego w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku. Zwiedzanie Muzeum Zamkowego Wizyta Prezydenta w Malborku Wizyta Prezydenta w Malborku. Zwiedzanie Muzeum Zamkowego

- Polska w wielu dziedzinach potrzebuje zmiany i potrzebuje odbudowy. I to się dzieje – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Malborka na placu przed wejściem do Muzeum Zamkowego.

 

- Trzeba było odbudowywać pozycję polskiej rodziny, także pozycję materialną – wspomniał Prezydent, dodając, że temu służy m.in. program 500+.  Zwrócił uwagę, że program został wprowadzony po to, aby oddać hołd rodzicom wychowującym dzieci, a także zmobilizować młodych, żeby chcieli mieć dzieci. Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z mieszkańcami Malborka

 

Jak zaznaczył Andrzej Duda, Polska bardzo potrzebuje tego, by młodzi rozwijali się w naszym kraju i temu służy polityka prowadzona przez niego i rząd, przy wsparciu parlamentu - walki z bezrobociem oraz stopniowego wzrostu wynagrodzeń. 

 

 

 

- Polska potrzebuje zmian. Widzę tu naprzeciwko siebie tablicę: „Stop bezprawiu w sądach i prokuraturach”. Proszę państwa, zmiany w tym zakresie też są realizowane – zapewnił, podkreślając, że system sprawiedliwości w Polsce wymaga zmian.

 

Andrzej Duda wskazywał, że te zmiany są i będą realizowane, mimo wszystkich oporów. - Bo Polska potrzebuje wreszcie sprawiedliwego i uczciwego sądownictwa, które będzie faktycznie budowało potencjał Rzeczypospolitej, a nie takiego, które będzie powodowało, że większość Polaków będzie uważała, że Polska nie jest państwem sprawiedliwym – mówił.
 

Prezydent nawiązał też do obchodzonego w 2018 roku stulecia odzyskania niepodległości oraz zaproponowanego referendum konsultacyjnego ws. konstytucji. - Chciałbym, żebyście mieli państwo w tej sprawie możliwość wypowiedzenia się – mówił. W jego opinii w konstytucji powinna być też wyraźnie zapisana kwestia ochrony szczególnej, jaką daje państwo polskim rolnikom i rolnictwu. Prezydent uważa też, że takiej szczególnej ochrony wymaga również pozycja rodziny i przyznane jej przywileje. 

  • Złożenie wieńca przed Pomnikiem Celników Polskich 

Wizytę w Malborku Prezydent rozpoczął od złożenia wieńca przed Pomnikiem Celników Polskich, które odbyło się w asyście wojskowej oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Na zakończenie odegrano sygnał „Śpij Kolego”. Pomnik upamiętnia celników, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. 

 

 

Następnie Prezydent udał się do Muzeum Zamkowego, gdzie spotkał się z przedstawicielami samorządu. Do Muzeum Zamkowego przeszedł mostem nad Nogatem. Spacer był okazją do obejrzenia panoramy miasta i zamku.

 

 

W Muzeum Zamkowym Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami samorządu, a także wpisał się do księgi pamiątkowej muzeum.
 

 

Prezydentowi podczas wizyty w Malborku towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Łapiński. 

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu