Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 września 2018

Prezydent: Państwo to władza, która myśli o zwykłych ludziach

  |   Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców Wcześniej Prezydent spotkał się z przedstawicielami lokalnego samorządu Wcześniej Prezydent spotkał się z przedstawicielami lokalnego samorządu Wcześniej Prezydent spotkał się z przedstawicielami lokalnego samorządu

W Lubaniu widać dobre funkcjonowanie samorządu, widać, że demokracja lokalna funkcjonuję bardzo dobrze; gratuluję wam waszego miasta - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Lubania (woj. dolnośląskie)

 

Zobacz także: „Chciałbym, żeby polski wymiar sprawiedliwości był sprawiedliwy dla wszystkich” Prezydent podczas swojego wystąpienia przyznał, że jest w Lubaniu po raz pierwszy. - I jestem niezwykle poruszony, bo mieszkacie państwo w pięknym miejscu - powiedział, zwracając się do mieszkańców.

 

Jak dodał, to właśnie oni odbudowali miasto, co pokazuje, że Polska jest silnym narodem o bardzo mocnej kulturze i poczuciu wspólnoty: wiary, tradycji, obrony ojczyzny, stania na straży granic Rzeczypospolitej oraz nieustannego podnoszenia się po różnego rodzaju katastrofach, które nas dotknęły.

 

Andrzej Duda podkreślił, że w Lubaniu widać dobre funkcjonowanie samorządu. - Tutaj widać, że ta demokracja właśnie lokalna funkcjonuję bardzo dobrze - zaznaczył.

 

Podczas spotkania Prezydent podkreślał, że "państwo to także konstytucja, która ma być jednakowa dla wszystkich obywateli, a nie chronić tylko elitę". - Państwo to nie sędziowie, którzy czują się bezkarni i sądy, które wolno pracują - to nie jest sprawiedliwe państwo - dodał.

 

 

 

Prezydent mówił również, że podczas swojej czwartkowej wcześniejszej wizyty w Zgorzelcu dowiedział się, że w pobliskim Pieńsku może upaść odlewnia, która zatrudnia 250 osób. Dodał, że rozmawiał z samorządowcami na temat znalezienia pracy dla osób z tej odlewni; zapowiedział, że będzie na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu.

 

Zobacz także: Prezydent interweniuje ws. likwidacji zakładu UniMould w Pieńsku - Naprawa państwa polega na tym, że do takich ludzi ręka wyciągnięta jest zaraz i musi to zrobić. Na tym polega sprawiedliwe państwo, które myśli o zwykłym człowieku. Na tym polega prawo człowieka do pracy i do godnego życia, że w trudnej sytuacji, jaka jest, otrzymuje wsparcie - powiedział Prezydent.

 

Podkreślił, że o tym także myślał rząd wtedy, kiedy ustanawiał program 500 plus. - Program tak potrzebny polskiej rodzinie posiadającej dzieci i tak potrzebny młodym, po to, żeby łatwiej im było odważyć się na to, żeby mieć dzieci, że państwo wesprze ich, że nie są sami – zaznaczył. Jak dodał, cieszy się, że program jest realizowany, a pieniądze wypłacane są sprawnie.

 

- Cieszę się, że udało się – tak jak obiecywałem w kampanii – obniżyć wiek emerytalny, którego nie obroniła ta konstytucja, Trybunał Konstytucyjny, i który wbrew całemu narodowy został podwyższony w czasie rządów poprzednich władz - mówił Prezydent. Jak podkreślił "wraca uczciwe państwo, państwo, w którym władza słucha obywateli i wykonuje swoje zobowiązania”.

 

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że uda się zrealizować zobowiązania premiera Mateusza Morawieckiego. - To ważne, bo Polska lokalna to zrównoważony rozwój, to właśnie takie miasta jak Lubań, jak Zgorzelec, to większość miast w Polsce. Tu mieszkają Polacy, którzy zasługują na to, żeby zostać dostrzeżeni – powiedział. Wymienił m.in. pomoc państwa na termomodernizację domu, budowę dróg, szerokopasmowy internet, obniżanie kosztów ogrzewania.

 

- Rząd przeznacza na ten cel 500 mln zł właśnie w gminach, właśnie w małych miastach, tam gdzie są potrzebne, tam gdzie ich brakowało i nie zawsze władze lokalne na nie stać. Wierzę, że dzięki temu planowi będzie to możliwe i nasze miasta będą się rozwijały, że będzie powstawała taka infrastruktura, uprzyjemniająca, ułatwiająca życie. To także oznacza wzrost poziomu, życia, wzrost atrakcyjności naszych miejsc zamieszkania – zauważył Prezydent.

 

Zapewnił, że jego celem jest to, aby po zakończeniu kadencji mieć wewnętrzne przekonanie i dowody na to, że Polakom żyje się lepiej. - Że spełniliśmy nasze zobowiązania walki o sprawy zwykłych ludzi, o to, żeby żyło im się łatwiej, żeby Polska była dla nich państwem przyjaznym, w którym czują się dobrze, że ci którzy mieszkają poza granicami, coraz mocniej rozważają swój powrót i wracają – dodał.

 

- Chciałem państwu podziękować za dotychczasową pracę dla Polski, za to, że poczekaliście na to, aż przyjdzie władza, która będzie realizowała swoje zobowiązania. Wierzę w to, że będzie mogła je realizować nadal i że dojdziemy na poziom średniego życia w krajach zachodniej Europy, bo to jest nasze dążenie, a pracy jeszcze przed nami dużo – podkreślił.

 

Przypomniał także, że trwa wyjątkowy rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Mamy w związku z tym zupełnie wyjątkowy czas i wyjątkową datę. Proszę, żebyście ją uczcili tutaj na miejscu w jak największy sposób, jeszcze póki ten koniec 2018 roku nie nadszedł. Proszę o to władze miejskie, proszę o to władze powiatowe, proszę o to dyrekcje szkół, nauczycieli, wszystkich państwa o to proszę - podkreślił Andrzej Duda.

Lokalizacja

Poleć znajomemu