przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 18 września 2015

"Chciałbym, abyśmy zatrzymali wyjeżdżających z Polski młodych ludzi"

  |   Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim Prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim

Chciałbym, aby polskie miasta się rozwijały, abyśmy zatrzymali wyjeżdżających z Polski młodych ludzi, aby ci, którzy wyjechali, mogli wracać - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda w Sokołowie Podlaskim na spotkaniu z mieszkańcami tego miasta.


Prezydent przypomniał, że mówił o tym kilka dni temu podczas wizyty w Londynie. - Mówiłem o tym, że chciałbym, aby władza w Polsce – w tym ja – czyniła wszystko, by stworzyć szanse dla nich do powrotu. Wierzę w to głęboko, że tak się stanie – powiedział prezydent Duda.


Prosił mieszkańców Sokołowa o wsparcie i wiarę, że jesteśmy w stanie budować lepszą Polskę, odnowić wspólnotę, tworzyć więzi, pogłębiać je i dobrze razem działać. Według prezydenta, jednym z pierwszych elementów tego procesu jest podniesienie jakości życia Polaków, by - jak mówił - mieli trochę więcej pieniędzy w tym przeciętnym rodzinnym portfelu, by ulżyć rodzicom zwłaszcza tym, którzy mają więcej dzieci.

Zobacz także: "Podjąłem zobowiązania wobec Polaków, nie ludzi władzy"

- Jeżeli nasz naród ma mieć przyszłość, musimy się tutaj rodzić i tutaj umierać. Wtedy będziemy trwali jako naród – i głęboko to wierzę – jako państwo – powiedział prezydent.


Andrzej Duda ocenił, że Sokołów Podlaski, to świetne miejsce do mówienia o budowie wspólnoty. - Żebyśmy wrócili do tych wartości, które są wspólne. Byśmy się nauczyli jako całe społeczeństwo szacunku wzajemnego do siebie, niezależnie od poglądów – powiedział.


Przypomniał, że mieszkańcy dużej części Podlasia żyli w mieszance kulturowej, narodowościowej. - Tutaj mieszkali Polacy, Rusini, Żydzi, Niemcy, Francuzi, wiele innych narodowości. To życie toczyło się dobrze, zawsze umieli ze sobą współistnieć, wzajemnym szacunkiem się darzyć – mówił prezydent Duda, podkreślając, że Podlasie to ziemia takich właśnie tradycji.


 

Prezydent powiedział, że z Sokołowa Podlaskiego i okolic pochodzi aż 100 Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. - To lekcja. To także pokazuje, z jakim oddaniem i w jak głębokich wartościach osadzeni ludzie tutaj żyją. Dlatego Sokołów powinien być przykładem dla całej Polski – powiedział Andrzej Duda.


Wcześniej w piątek w Sokołowie Podlaskim prezydent złożył kwiaty przed pomnikiem gen. ks. Stanisława Brzóski, kapelana powstania styczniowego. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.