Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 października 2018

Prezydent gościem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

  |   Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci” Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci” Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci” Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci” Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci” Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wykleci”

Prezydent Andrzej Duda gościł w Gdyni na X Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

Zobacz także: Prezydent na uroczystościach pogrzebowych śp. Józefa i Zofii Unrugów „Kładziemy jeden z ostatnich kamieni na fundamencie prawdziwie wolnej Polski” Wtorek jest ostatnim dniem jubileuszowego Festiwalu. A data jego zakończenia została wybrana nieprzypadkowo – właśnie dziś odbywały się uroczystości pogrzebowe śp. admirała floty Józefa Unruga i Jego Małżonki śp. Zofii Unrug. Uczestniczył w nich Prezydent Andrzej Duda.


Ideą przyświecającą Festiwalowi Filmowemu „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” jest tworzenie przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie polskiej historii najnowszej, twórcy obrazów  filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.

 


Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami  filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą mu wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne.

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu