Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 listopada 2018

„Kongres 590 to wielkie wydarzenie gospodarcze” [PL/ENG]

  |   Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z liderami biznesu Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydent zwiedził stoiska laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A. Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa Prezydent Andrzej Duda na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa

– Mamy cały szereg ambitnych planów, mamy cały czas dobrą koniunkturę. Zachęcam do inwestowania – przekonywał Prezydent Andrzej Duda, inaugurując Kongres 590 w Jasionce koło Rzeszowa. I namawiał: – Chcę Państwa zachęcić, żebyście z tej koniunktury korzystali, żebyście sięgnęli do swoich zasobów, które macie zgromadzone i podjęli działania inwestycyjne po to, żeby polskie państwo się rozwijało. ENGLISH VERSION>>

 

Zobacz także: Min. Mucha: Kongres 590 to promocja polskiego patriotyzmu gospodarczego Prezydent: Tylko naród twórczy może być narodem zwycięskim Prezydent wskazał, że Kongres 590 to jedno z największych, jeżeli nie największe wydarzenie gospodarcze w Polsce, które przybrało charakter cykliczny. Wyraził zadowolenie, że spotkanie gromadzi tak wielu uczestników i dodał, że jest to doskonała okazja do rozmów z przedstawicielami polskiego biznesu. Prezydent RP Andrzej Duda objął wydarzenie swoim Honorowym Patronatem.

 

  • Budowę nowoczesnej gospodarki musimy zaczynać od szkoły

Zobacz także: „Kongres 590 to wielkie wydarzenie gospodarcze” [PL/ENG] – Jeżeli mamy rozwijać naszą gospodarkę, jeżeli mamy rozwijać nasze ambicje, także te zapisane w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, to znaczy mamy budować gospodarkę nowoczesną i innowacyjną, to budowanie tej gospodarki musimy zaczynać od szkoły, musimy zaczynać od kształcenia dzieci – mówił Prezydent, wskazując na obecność w Jasionce ministrów szkolnictwa wyższego, edukacji oraz przedsiębiorczości i technologii. 


Jak zauważył, w szkole konieczne jest nauczanie odpowiednich przedmiotów, by kolejne pokolenia młodych ludzi były przygotowane do odpowiedzialnego, sprawnego i nowoczesnego prowadzenia biznesu.

  • Bezpieczeństwo energetyczne

Wspominając o kwestiach bezpieczeństwa energetycznego, Prezydent podkreślił współpracę z USA i przypomniał o podpisanej niedawno umowie długoterminowej między PGNiG a amerykańską firmą na dostawy gazu LNG.  WIECEJ >>>

 

Andrzej Duda zaznaczył, że podejmowane działania mają prowadzić nie tylko do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, ale przyczynią się także do tego, że Polska stanie się tym podmiotem, który niesie bezpieczeństwo energetyczne w Europie Środkowej.

 

– Chcemy, żeby Polska stała się miejscem, które jest gospodarczo otwarte właśnie poprzez polskie porty, drogi, które przebiegają przez nasz kraj, poprzez możliwości dostawy do naszego kraju towarów – podkreślił.

 

  • Przed południem Prezydent spotkał się z przedstawicielami biznesu

– Mamy naszą Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Mamy w związku z tym realizowanych w tej chwili wiele programów. Jak można ten rozwój do tej pory ocenić? Myślę, że dobrze. Dzisiaj miałem możliwość usłyszeć, że nawet bardzo dobrze. Spotkałem się przed chwilą z przedstawicielami polskich przedsiębiorców, tzw. aniołami biznesu. I zapytałem o tę ocenę w stosunkowo wąskim gronie, więc każdy mógł się wypowiedzieć i każdy mógł szczerze powiedzieć, co sądzi na temat obecnej sytuacji – mówił Prezydent.

 

Relacjonował: „Z niejaką satysfakcją usłyszałem, że generalnie nasi przedsiębiorcy są zadowoleni z tego, jaka jest w tej chwili sytuacja gospodarcza, że ich przedsiębiorstwa rozwinęły się w ostatnim roku, zarówno jeśli chodzi o miejsca pracy, jak i w kwestii inwestycji i dochodów”.

 

 

– Oczywiście dyskutowaliśmy także o przyszłości. Dyskutowaliśmy o tym, czego się spodziewamy i czego oczekujemy. Na pewno tym wielkim oczekiwaniem jest to, żeby Polska stała się mocniejsza kapitałowo. To jest coś, czego nam od samego początku brakuje – mówił Andrzej Duda.

Zobacz także: Ustawa o PPK zostanie podpisana

Podczas tego spotkania Prezydent pytał rozmówców, jak oceniają ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych, która już leży na jego biurku i czeka podpis.

 


– Zapytałem, bo dla mnie jest to ostatni akord przed podjęciem decyzji, na co czas mam do poniedziałku 19 listopada. I usłyszałem, że ta ocena jest pozytywna, że ta ustawa jest potrzebna. Że oczywiście, państwo prezesi, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że ona będzie wywoływała dla pracodawców pewne obciążenie. Ale z drugiej strony wierzą również w to, że dzięki korzystnym rozwiązaniom, jakie są tam dla pracowników (...) będzie możliwość stworzenia silnych instrumentów kapitałowych i w związku z tym stworzenia swoistego koła zamachowego dla polskiej gospodarki, co pozytywnie wpłynie w przyszłości na jej funkcjonowanie – przekazał Prezydent.

 

 

 

  • Spotkanie Prezydenta z nominowanymi do Nagrody Gospodarczej. WIĘCEJ >>>

 

 

  • Zwiedzanie stoisk laureatów zeszłorocznej Nagrody Gospodarczej

 

 

Kongres 590 w Jasionce koło Rzeszowa to już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. To miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Kongres 590 to arena wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Ideą Kongresu 590 jest działanie na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, w tym głównie polskich przedsiębiorców i wspierania patriotyzmu gospodarczego.

 

  • Wizyta w siedzibie firmy ML System S.A.

 

Po południu Prezydent odwiedził siedzibę firmy ML System S.A. W 2016 roku firma ta została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. WIĘCEJ >>>

 

 

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim.

 

 

 

Wieczorem Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku. Nagrodą zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Laureatów w poszczególnych kategoriach, spośród nominowanych przez Kapitułę Nagrody, wskazuje osobiście Prezydent RP.

 

W ramach XVI edycji Nagrody Gospodarczej podczas Kongresu 590 Andrzej Duda wręczył statuetki w 5 kategoriach głównych i 2 specjalnych.

 

Ponadto przyznał Nagrodę Indywidualną oraz Nagrodę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla polskiej firmy o co najmniej stuletniej tradycji.

(KG) 

Lokalizacja

Poleć znajomemu